"Oszustwo na posła". Tak działacze młodzieżówki PiS wchodzili do strefy VIP na mecze Wisły

Na nazwisko jednej z krakowskich posłanek PiS wydawano wejściówki do Loży Prezydenckiej na stadionie Wisły Kraków. Jednak ona nic o tym nie wiedziała - z wejściówek korzystali działacze Forum Młodych PiS.

Zaczęło się od maila asystenta posłanki PiS. Prosił on o wejściówkę na mecz Wisły Kraków, konkretnie - do Loży Prezydenckiej. Jak podaje portal lovekrakow.pl, taka wejściówka została wydana. 

Jednak posłanka nie przyszła na mecz. Pojawił się za to asystent. Usprawiedliwił panią poseł i sam skorzystał z biletu. Ta sytuacja się powtarzała. W końcu klub skontaktował się z inną osobą z partii i okazało się, że... polityk nie miała pojęcia o wejściówkach na jej nazwisko. 

Metoda "na posła" nie była jedyną, którą posługiwali się działacze Forum Młodych PiS. Inny z nich miał przekonywać pracowników, że reprezentuje pracownika CERN (Europejska Organizacja Badań Jądrowych). Ten okazał się być jego kolegą, który... kiedyś odbył staż w ośrodku badawczym. Młodzi mężczyźni prosili o bilety na lożę lub trybunę VIP.

Po publikacji lovekrakow.pl krakowska młodzieżówka PiS wydała oświadczenie. Czytamy w nim, że jeden z opisywanych mężczyzn "od dawna" nie jest już członkiem FM PiS. Dwóch pozostałych zawieszono i zapowiedziano "usunięcie ich z organizacji".

"Nie będzie tolerancji dla złych zachowań. Jako młodzi ludzie, uważamy, że skromność jest rzeczą bardzo ważną, dlatego każdy nawet najdrobniejszy wyjątek od naszych zasad spotyka się zawsze ze stanowczą reakcją" - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez przewodniczącego forum Jakuba Cieślę.

Więcej o: