Pasażerka chciała wyrzucić z autobusu kobietę w burce. Interweniował kierowca

Mieszkance Legnicy nie spodobało się, że podróżuje w jednym autobusie z kobietą w burce. "Poczuła się zagrożona" i poprosiła o interwencję kierowcę autobusu. Skończyło się na tym, że sama wysiadła.

Według informacji legnickiego portalu naszemiasto.pl do zdarzenia miało dojść 6 lutego. Przed południem w autobusie nr 11 jedna z pasażerek domagała się wyproszenia współpasażerki. Powodem był jej ubiór, kobieta nosiła bowiem burkę. Jej współpasażerka stwierdziła, że jej to przeszkadza.

Na wyproszenie z autobusu nie nie zgodził się kierowca. - Interwencja nie została podjęta z inicjatywy kierowcy. Jedna z pasażerek poinformowała go, że czuje się zagrożona w związku z obecnością kobiety ubranej w tradycyjny strój muzułmański - wyjaśnia w rozmowie z portalem gazeta.pl Mirosław Serafin z Legnickiego MPK.

Chciała wypraszać i sama wysiadła

- Kierowca zapytał pasażerki w burce, czy pasażerowie mogą czuć się bezpiecznie, następnie odmówił wyproszenia jej z autobusu. Z własnej woli wysiadła za to kobieta, która czuła zagrożenie - dodaje pracownik MPK. Serafin podkreśla również, że kierowca zachował się dokładnie tak, jak powinien.

MPK: "odrzucamy przejawy agresji i ksenofobii"

W oświadczeniu MPK Legnica miejskie przedsiębiorstwo "wyraża głębokie obudzenie i ubolewanie zaistniałem faktem nietolerancji". "Akty ksenofobii, agresji i odrzucenia są sprzeczne z demokratycznymi wartościami wyznawanymi w naszym kraju i mieście. Komunikacja publiczna w Legnicy jest przyjazna dla każdego pasażera i obdarza szacunkiem wszystkich swych klientów. Odrzucamy wszelkie przejawy agresji i ksenofobii, naruszające swobody obywatelskie."

MPK w Legnicy przeprasza za zachowanie, z jakim spotkała się pasażerka w burce.

Wiedząc, że mieszkańcy Legnicy podzielają te przekonania, kierujemy słowa przeprosin do Pani, której dobra osobiste mogły być narażone na szwank. - czytamy w oświadczeniu.

"Jestem za tym, żeby tu nie przyjeżdżali". PO zmienia zdanie o uchodźcach

Więcej o: