Wywołał lawinę, która zasypała Ryszarda Petru. Teraz użytkownik Twittera dostał pracę w TVP

Nowym pracownikiem TVP został Radosław Poszwiński. To użytkownik Twittera, który rozpowszechnił zdjęcie Ryszarda Petru i Joanny Szmidt, lecących samolotem do Portugalii.

Sprawa wyjazdu byłego lidera Nowoczesnej w ubiegłym roku odbiła się szerokim echem w mediach. Ryszard Petru razem z posłanką Joanną Szmidt lecieli samolotem do Portugalii w czasie, gdy opozycja protestowała na Sali Planarnej Sejmu. Sam Petru przyznał, że prywatna podróż w takim momencie była niezręcznym posunięciem.

Zdjęcie, jak poseł i posłanka siedzą w samolocie rozniosło się w mediach społecznościowych za sprawą użytkownika o nicku Radosław (konto @bogdan607).

Pereira potwierdza

Konto prowadzi Radosław Poszwiński. Według ustaleń portalu press.pl, Poszwiński w redakcji TVP Info zajmuje się mediami społecznościowymi. Dziennikarze portalu pytali go na Twitterze o szczegóły pracy. Zamiast wiadomości z konta @bogdan607, odpowiedź dostali od Samuela Pereiry, redaktora naczelnego portalu TVP.Info. ”To prawda z Radosławem. To będzie dobry transfer z Twittera” - potwierdził Pereira

Poszwiński jest bardzo aktywnym użytkownikiem Twittera. Ma 10,6 tys. obserwujących. Jego konto jest zastrzeżone, udostępnione wiadomości mogą widzieć tylko zatwierdzeni użytkownicy. Poszwiński jest również autorem serwisu Presspolityka.pl.

Jakiś czas temu za pomocą serwisu Patronite próbował zbierać pieniądze na "przeprowadzkę do Polski, opłatę pierwszego czynszu, depozyt". Jego celem było zebranie 5000 złotych, osiągnął tylko 5 procent celu.

Wyjechał przez Tuska

Użytkownik twierdzi, że jego wyjazd na Wyspy, to wina... Tuska. Przed 11 listopada, jeszcze zanim zablokował swoje konto, pisał do prezydenta Dudy: "Będzie pan świętowa razem z człowiekiem, przez którego emigrowałem, rozpadła się moja rodzina i jestem oddzielony od syna na 1500 km. Nie wstyd panu? Tak po ludzku?".

W sieci krążą też starsze wpisy Poszwińskiego, w których obrażał on byłą żonę: "W 2003 r. moja była żona w sądzie, na sprawie rozwodowej powiedziała: 'Bo on gra w grę'. C**j ci w d**ę, z perspektywy czasu nie żałuję. Wolę zraszować bombsite na eco niż twoją c**ę".

Reporter TVP ścigał posła PO po budynku sejmu, by przerzucać się z nim pytaniami

Więcej o: