W najbliższych godzinach uwaga na marznące opady. Ale lada chwila przyjdzie ocieplenie [POGODA]

Pogoda przyniesie w kilku miejscach w Polsce marznące opady i śniegu oraz bardzo niskie temperatury. Ostrzeżenia powinni sobie wziąć do serca przede wszystkim kierowcy. Na horyzoncie widać już jednak zmianę.

Pogoda zafundowała nam ostatnio kilka dni prawdziwej zimy. Ale jak to w zimie bywa, oprócz pięknych śnieżnych widoków są też utrudnienia. I właśnie przed nimi ostrzega nas Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ostrzeżenia obowiązywać będą w środę wieczorem i czwartek w pierwszej połowie dnia. 

Pogoda trudna dla kierowców

W związku z marznącymi opadami IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia (w trzystopniowej skali) dla pięciu województw: śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, a także podkarpackiego i lubelskiego. Uważajcie tam na drogach.

Pogoda nie będzie rozpieszczać kierowców szczególnie w okolicach Lublina i na Podkarpaciu, gdzie wydano alerty drugiego stopnia. Mówiąc krótko: tam, gdzie obowiązuje drugi stopień ostrzeżenia IMGW, sytuacja będzie gorsza, a gołoledź bardziej da się we znaki. 

Pogoda na kolejne dni

W czwartek rano sytuacja pogodowa będzie wyglądała podobnie na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. W ciągu dnia temperatura maksymalna będzie wynosić 1 stopień Celsjusza w zachodniej części kraju, zaś najzimniej będzie na północnym wschodzie: nawet do -2 st. Celsjusza oraz w Zakopanem, gdzie termometry będą wskazywać ok. -1 st. C.

W piątek - według prognoz IMGW - temperatury będą bardzo podobne. Później pogoda złagodnieje. W sobotę lekkie ocieplenie, a w niedzielę już w całym kraju temperatura "na plusie". Co jeszcze? W piątek może poprószyć śnieg. Najbliższe dni mają być pełne przejaśnień praktycznie w całym kraju. Tylko spójrzcie na te zdjęcia z Trójmiasta:

Środa pogodna i bez opadów śniegu [POGODA]

Więcej o: