Pracowniczka sądu podżegała do zabójstwa Tuska. TVN publikuje wycięte wcześniej nagranie

"Superwizjer" TVN ujawnił na swojej stronie nagranie wycięte wcześniej z reportażu o polskich neonazistach. Słychać na nim groźby pod adresem byłego premiera Donalda Tuska.

Kilka tygodni temu TVN24 pokazała głośny reportaż o polskich neonazistach ze stowarzyszenia Duma i Nowoczesność. Z pierwotnej wersji materiału usunięto jednak fragment nagrany podczas festiwalu "Orle Gniazdo".

W trakcie wydarzenia nawoływano bowiem ze sceny do zabicia Donalda Tuska. Teraz "Superwizjer" zdecydował się na ujawnienie całości nagrania, które można zobaczyć na stronie programu. Co można na nim usłyszeć?

Słuchajcie, ostatni numer. O tym czerwonym, rudym skur.... Jeb... zdrajcy, pomietle kur... Merkelowej. Tusk! Zaje... go kur... nożem prosto w serce

- tak nawoływała ze sceny do uczestników festiwalu wokalistka szczecińskiego zespołu Gan. Według ustaleń TVN, kobieta jest najprawdopodobniej pracowniczką jednego z sądów okręgowych.

Będzie śledztwo ws. podżegania?

Jak podaje "Rzeczpospolita", żadna z prokuratur nie wszczęła dotychczas śledztwa w sprawie ewentualnego podżegania do zabójstwa byłego premiera i szefa Rady Europejskiej.

Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim - zajmująca się festiwalem "Orle Gniazdo" - prowadzi na razie śledztwo pod kątem propagowania treści nazistowskich.

'Trzeba mieć nie po kolei we łbie'. Pokazaliśmy kombatantom reportaż 'Superwizjera' o polskich neonazistach

Więcej o: