Przed nami piękny zimowy dzień. Śnieg, słońce. A później? Zmiana na termometrach [POGODA]

Choć liczne przejaśnienia pojawią się w najbliższym czasie, to nic nie zapowiada, aby pogoda poważnie zmieniła się w nadchodzących godzinach. Póki co zima nie odejdzie.

Pogoda ucieszy we wtorek fanów zimy. Spadł śnieg. Przyszedł mróz. Za nami najmroźniejsza noc tej zimy - podaje synoptyk TVN Meteo Tomasz Wasilewski. Nad ranem najzimniej było na Podkarpaciu i w Zakopanem, bo tam termometry pokazały jedynie -13 stopni Celsjusza.

Pogoda na poniedziałek

Do południa najcieplej będzie na zachodzie kraju. Tam od -3 do -1 stopni Celsjusza. Na Pomorzu może wystąpić porywisty wiatr, który dodatkowo obniży odczuwalną temperaturę. Synoptycy ostrzegają, że biomet na północy i północnym wschodzie będzie bardzo niekorzystny, więc możemy się gorzej poczuć.

W dalszej części dnia temperatura w Polsce będzie wahała się w między -5 st. C w rejonie Karpat, a -1 st. C na północnym zachodzie Polski. Prawie w całym kraju możemy się spodziewać przejaśnień. 

W Warszawie oraz na północy kraju temperatura wyniesie ok. -1/-2 stopni Celsjusza. Na Pomorzu i północnym wschodzie będzie prószył śnieg, co może ucieszyć dzieci, ale zmartwić kierowców, bo utrudni sytuację na drogach.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany. Jedynie na wybrzeżu po południu może mocniej powiać z zachodu.

Nadchodzi zmiana temperatur

W nocy na terenie całego kraju mogą pojawić się słabe opady śniegu. Najzimniej będzie na południu Polski. Tam temperatura może spaść nawet do -11 stopni Celsjusza. 

W najbliższych dniach będzie nieco cieplej. Synoptycy przewidują ustabilizowanie temperatury na poziomie -2 do 1 stopni.

Więcej o: