Zimno? A to nie koniec. Nawiedzi nas arktyczny chłód [POGODA]

Nie ma co ukrywać, że ostatnia zmiana pogody w Polsce nieco ostudziła tych, którzy już wyczekiwali wiosny. Niestety, muszą uzbroić się w cierpliwość. Mamy za to dobre wieści dla fanów zimy.

Zmianę pogody zafunduje nam powietrze płynące z północy, a konkretnie znad Arktyki. 

Pogoda na poniedziałek

Dzisiejszy dzień przyniesie nam liczne zachmurzenia z większymi przejaśnieniami. Należy uważać na północy kraju, a zwłaszcza nad morzem, gdzie można się spodziewać porywistego, północnego wiatru, który może wywołać zawieje śnieżne.

Synoptycy ostrzegają również przed ciśnieniem, które w południe osiągnie 1013 hPa, przez co niektóre osoby mogą się gorzej poczuć.

Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej możemy spodziewać się minimalnej temperatury od -5 st. C na północnym wschodzie, a maksymalnej do 1 st. C na północnym zachodzie. Przygotujcie się również na przelotne opady śniegu, które mogą uprzykrzyć życie kierowcom w północno-wschodniej części kraju.

W nocy zachmurzenie będzie bardzo duże. Niestety na południu kraju widoczność może spaść nawet do 200 metrów, co może spowodować duże niebezpieczeństwo na drodze. Temperatura od -11 st. C do -6 st. C. Najzimniej będzie w rejonach podgórskich, w których możemy spodziewać się -13 st. C.

Pogoda na najbliższe dni

To jednak nie koniec, ponieważ w najbliższych dniach możemy spodziewać się jeszcze większych zachmurzeń na terenie Polski. Zima nas jeszcze nie pożegnała. Co więcej, nic nie zapowiada ocieplenia w ciągu najbliższego czasu.

W niektórych częściach Polski zrobiło się naprawdę pięknie.

Bieszczady zasypane. Żubrom to nie przeszkadza.

Więcej o:
Komentarze (53)
Pogoda na poniedziałek: Wietrznie, spadek temperatur
Zaloguj się
 • remislanc

  Oceniono 29 razy 13

  "Zimno? A to nie koniec. Nawiedzi nas arktyczny chłód [POGODA]"

  "Temperatura od -11 st. C do -6 st. C. Najzimniej będzie w rejonach podgórskich, w których możemy spodziewać się -13 st. C.

  Arktyczny chłód...-13. ha, ha, ha.

 • dziadekjam

  Oceniono 21 razy 9

  Szok! Zima w zimie...

 • Oceniono 11 razy 7

  Teraz zamarzną wszystkie bezdomne koty .Bo rydzyk powiedział że jego nie obchodzą koty. No chyba że któryś da mu nowego maybacha. Ten bezdomny kot.

 • lds23

  Oceniono 10 razy 6

  Prawda jest taka, że od kilkunastu lat nie ma już w Polsce normalnej zimy, jaką pamiętam z dzieciństwa. Zima przychodziła najpóźniej w listopadzie. Spadał wtedy śnieg i leżał do mniej więcej połowy marca, potem przychodziły roztopy. Temperatura w listopadzie oscylowała wokół 0 do -5 stopni, w grudniu -1 do -8, w styczniu -3 do -25, w lutym -5 do nawet -30 stopni i nikt nie histeryzował z tego powodu i nie pisał o strasznych mrozach. Nie było za to tyle robactwa latem i tyle przeziębień i gryp, ile obecnie.

 • rozterka47

  Oceniono 7 razy 5

  arktyczny chłód , bo chłodne powietrze znad Arktyki
  chlód : stan względnie niskiej temperatury, umiarkowane zimno

  to dla pokładających się ze śmiechu

 • avensis77

  Oceniono 13 razy 5

  W sumie to lepsze niz.plucha przy +2°C.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX