Episkopat jednym wpisem o urodzinach abp. Paetza rozsierdził wiele osób. "To obrażanie ofiar"

Polski Episkopat na swoim Twitterze zamieścił informację o "rocznicy urodzin" abp. Juliusza Paetza, oskarżanego o molestowanie. Wpis wywołał falę krytyki. "Słowa jakie cisną się na usta nie powinny przejść przez klawiaturę, bo są obraźliwe"

Wpis na Twitterze episkopatu, dotyczący urodzin abp. Juliusza Paetza, pojawił się w piątek. 

"Dzisiaj rocznica urodzin abp. Juliusza Paetza, a także rocznica święceń biskupich bp. Władysława Bobowskiego oraz bp. Mariana Rojka. Plurimos annos!" - napisano. 

Przypomnijmy, że abp. Peatz był oskarżany o molestowanie kleryków w Poznaniu, przez co Stolica Apostolska zabroniła mu udzielania sakramentów.

"Dostał zakaz udzielania sakramentów, głoszenia kazań i przewodnictwa w mszach publicznych. Nadal jest arcybiskupem, rączki mu całują, ślą życzenia, niczego mu nie brakuje... Każdy taki tweet @EpiskopatNews to policzek dla jego ofiar." - napisał jeden z użytkowników Twittera. Komentarzy w tym tonie było więcej.

Terlikowski: "Coś zdecydowanie gorszego niż obciach"

Do sprawy odniósł się także Tomasz Terlikowski. Prawicowy publicysta ostro skrytykował wpis.

"Słowa jakie cisną się na usta nie powinny przejść przez klawiaturę, bo są obraźliwe. Ale jedno muszę napisać, to jest coś zdecydowanie gorszego niż obciach. To obrażanie kleryków i młodych kapłanów, których arcybiskup molestował i bohaterów, którzy odważyli się stanąć na przeciwko niemu. To im trzeba życzyć wielu lat życia, a jemu pozwolić na pokutę, a nie świętować jego rocznice." - pisze w opinii w portalu Mały Dziennik.

"Niefortunne"

Po jakimś czasie do sprawy odniósł się również episkopat. "Informujemy, że na Twitterze publikujemy wiadomości o urodzinach, święceniach i innych datach związanych ze wszystkimi biskupami, dlatego znalazł się tutaj wpis także o urodzinach abp. Paetza. Naszym zamiarem nie było urażenie kogokolwiek. Umieszczenie wpisu było niefortunne." - napisano w krótkim oświadczeniu.

Zobacz też:

Włoski ksiądz przywiązywał chorych do łóżek i krzeseł. Twierdzi, że nie miał wyjścia

Więcej o:
Komentarze (385)
Episkopat składa życzenia abp. Paetzowi
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 85 razy 77

  Niefortunne i wyrwane z kontekstu. Źle przetłumaczone. Błąd algorytmów i zawiódł mechanizm zatwierdzania tekstu do emisji. Znamy te baje.. A ja wam powiem g**no prawda.. Zaprasza tego zboka kościół wszędzie gdzie się da..I honoruje jak Wesołowskiego.

 • cozano

  Oceniono 60 razy 50

  Homoseksualizm, życie ze sobą bez sakramentu małżeństwa, pedofilia, i wiele innych jest potępiane przez krk....chyba że dotyczy to ich funkcjonariuszy, zwłaszcza tych na wysokich stanowiskach.

 • dziadekjam

  Oceniono 59 razy 49

  Rozmawia dwóch nowo wyęwięconycj księży/
  - Gdzie kończyłeś seminarium?
  - W Poznaniu.
  - I jak było ze święceniem?
  - Spokojnie. Z Paetzem w dupie...

 • monikaaleksandra

  Oceniono 59 razy 47

  Nie rozumiem, dlaczego ten przestępca nie siedzi w więzieniu????!

 • antykaczysta40

  Oceniono 49 razy 39

  Wstydu nie mają, bo ciągle brakuje odważnego, żeby ich temperamenty ukrócił..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX