Rodzinna tragedia w Łodzi. Nie żyją wszyscy domownicy. Nie uratował się nawet pies

Matka leżała na kanapie, córka i jej partner na podłodze, obok nich pies. Wszyscy zginęli w krótkich odstępach czasu. "Express Ilustrowany" opisał tragiczne odkrycie łódzkich strażaków w kamienicy w dzielnicy Polesie.

Para nie odpowiadała na próby kontaktu ze strony znajomych, więc ci zawiadomili straż pożarną. W łódzkiej kamienicy w dzielnicy Polesie strażacy dokonali strasznego odkrycia. Znaleźli zwłoki prawie 70-letniej matki i trzydziestokilkuletnich córki i jej partnera. W małym mieszkanku nie było dostępu świeżego powietrza. Domowników prawdopodobnie zabił czad. Nie przeżył nawet pies - podaje "Express Ilustrowany". 

Czad - cichy zabójca

Jak informuje straż pożarna, co roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, umiera nawet kilkaset osób. Ale ofiar czadu jest jeszcze więcej: setki osób trafiają do szpitali z zatruciami.

Czad nazywany jest "cichym zabójcą" - jest bezbarwny i bezwonny. Jak czad działa na nasz organizm i jak się przed nim bronić? Przygotowaliśmy krótki wideoporadnik. Znajdziecie go poniżej.

Podstawowe zasady ochrony przed czadem:

  • nie zasłaniaj kratek wentylacyjnych
  • zainstaluj w domu czujniki tlenku węgla
  • dokonuj przeglądów urządzeń grzewczych
  • nie spalaj niczego w zamkniętych pomieszczeniach.

Tlenek węgla to cichy zabójca. Nie widać go ani nie czuć, ale trzeba się przed nim bronić

Więcej o: