Ambasada Izraela odpowiada na antysemickie ataki. Jako winnych wskazuje TVP Info

Ambasada Izraela odpowiada na antysemickie wypowiedzi i zachowania w debacie publicznej. "Odnotowaliśmy w ostatnich dniach falę ataków o podłożu antysemickim" - alarmuje w swoim oświadczeniu.

Ambasada Izraela wydała dzisiaj komunikat, w którym odnosi się do "fali antysemickich treści". Jako przykład podaje jeden z wpisów na Twitterze TVP Info.

"Na Twitterze 1 lutego TVP INFO opublikowało wpis łączący reakcję Izraela na nowelizację ustawy o IPN z kwestią reprywatyzacji. Trudno o bardziej jaskrawy przykład antysemickiego fake newsa. " - czytamy w oświadczeniu ambasady. Placówka stwierdza, że w ostatnich dniach odnotowała falę ataków o charakterze antysemickim. "Wszelkimi możliwymi kanałami docierały do nas antysemickie wypowiedzi i komentarze, wiele z nich dotknęło bezpośrednio pani ambasador Anny Azari." - informuje ambasada, która przypomniała również, że " Izrael stoi na tym samym stanowisku co Polska, nazywa obozy śmierci - niemieckimi nazistowskimi obozami."

TVP przeprasza ambasador Izraela 

W reakcji na oświadczenie ambasady Izraela Zarząd Telewizji Polskiej nakazał usunięcie przywołanego wpisu.

"Opublikowanie przedmiotowej informacji było pomyłką. Osoba, odpowiedzialna za konto TVP Info skorzystała z niezweryfikowanego źródła informacji, tym samym nie dopełniła należytej staranności dziennikarskiej. W związku z tym zostaną wyciągnięte wobec niej konsekwencje dyscyplinarne" - czytamy na stronie TVP.

"W związku z zaistniałą sytuacją Telewizja Polska przeprasza za tę niefortunną pomyłkę Ambasador Izraela w Polsce Panią Annę Azari" - piszą w oświadczeniu władze TVP.

"Młodzież żydowska wychowywana w nienawiści do Polski"

W czwartek na antenie TVP Info Jerzy Targalski przekonywał, że "młodzież żydowska w Izraelu jest wychowywana w nienawiści w zasadzie do całego świata, a w szczególności do Polski."

"Parchy" i "żydowskie obozy śmierci"

Przypomnijmy, że kilka dni temu w jednym z programów TVP Info Rafał Ziemkiewicz obraził izraelskich przeciwników nowej polskiej ustawy. Publicysta nazwał ich "głupimi parchami". Ponadto ambasador Izraela nazwał "niezbyt lotną", zaś Światowy Kongres Żydowski określił jako "grupę chciwych szwindlarzy i szantażystów". 

- Jeżeli lecimy po niskich kwantyfikatorach, że narody współuczestniczyły, to znaczy, że naród żydowskich współuczestniczył we własnej zagładzie. Tak mamy pierniczyć, przepraszam? To gdzie dojdziemy? - mówił Ziemkiewicz.

Ironizować nt. Holokaustu zaczął również Marcin Wolski, który prowadził program.

- Stosując tę terminologię na gruncie języka to możemy powiedzieć, że to nie były niemieckie ani polskie, tylko żydowskie obozy. Bo w końcu kto obsługiwał krematoria? - powiedział po tym Marcin Wolski. - No i kto w nich ginął? Żydzi - dodał Ziemkiewicz.

Więcej o:
Komentarze (703)
Oświadczenie ambasady Izraela ws. antysemickich ataków
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 125 razy 67

  Sami się kretyni z TVPiS podkładacie, a PiS daje wszystkim nieprzychylnym Polsce argumenty do rąk by mogli nas atakować..
  Głupota czy dywersja ?

 • wujojano

  Oceniono 88 razy 38

  Obrazka dopełnia fakt, że TVP od dawna nie jest już telewizją publiczną, lecz rządową. Rozkręcana przez nią fala antysemityzmu stanowi więc realizację polityki obecnego polskiego rządu.

 • jxl82

  Oceniono 81 razy 27

  Czopek Jarosława z zaaplikowaną substancją czynną Morawieckim, w wytwornym- skrojonym przez członków PIS(S) garniturze- nie zadziałał? Może zmienić Technicznie substancje na starą dobrą lewatywę Glińskiego?

 • pedro.666

  Oceniono 52 razy 22

  Ziemkiewicz to ciekawy typ. Raz pisze jak to głupie polactwo nie poszło z Hitlerem na Rosję, bo tacy jesteśmy pseudohnorowi, a trzeba było honor w kieszeń i iść z Hitlerem. A teraz znowu namawia do "wojny" z USA - w imię honoru chyba? No bo czego innego? Co nam daje wojna z USA w którą ładuje nas PiS????

 • aaronbund

  Oceniono 43 razy 19

  Teraz doświadczam, jak nietrudno jest wywołać atmosferę i kampanię antysemickiej nienawiści, z którym już część Polaków zmagało się 50 lat temu podczas wydarzeń marcowych

 • internauta2013

  Oceniono 42 razy 18

  Z kim jeszcze Polska nie wszczęła konfliktu? Wiemy już, że to my jesteśmy narodem wybranym, ale nie wiemy jeszcze do czego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX