Jechał z żoną i dziećmi, gdy na ich samochód spadła bryła lodu. O włos od tragedii

Ta podróż mogła skończyć się tragicznie. Niedaleko Krakowa na samochód osobowy spadła bryła lodu z pędzącego obok TIR-a. Wbiła się przez szybę i raniła kierowcę.

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 7 w Prandoncinie-Wysiołku niedaleko Krakowa. Podczas manewru wymijania na samochód osobowy z jadącego obok TIR-a spadła bryła lodu. Rozbiła szybę i wbiła się przez przednią szybę. Kierowcy udało się utrzymać kontrolę nad pojazdem. Zatrzymał się i zjechał na pobocze. Mężczyzna trafił do szpitala z poranioną przez odłamki szkła twarzą, gdzie założono mu kilka szwów.

Jechał z żoną i dziećmi

W samochodzie jechała też żona kierowcy, pani Agata, i ich dwójka dzieci. W rozmowie z dziennikarką „Faktów” TVN przypomniała, że kierowcy TIR-ów powinni czyścić dachy z zalegającego śniegu i lodu.

Kierowcy tirów mają obowiązek czyszczenia tirów zanim wyruszą w trasę, ale tego nie robią. Za granicą natomiast sytuacja jest zupełnie inna. Kierowcy - również polscy - dokładnie czyszczą samochody, ponieważ tam kary są dużo wyższe i prawdopodobnie te przepisy są egzekwowane

– powiedziała pani Agata.

Policja apeluje do świadków

Policji nie udało się namierzyć kierowcy TIR-a ani samej ciężarówki. Funkcjonariusze ustalili na razie tylko kolor pojazdu.

- Apelujemy do świadków zdarzenia, być może ktoś jechał tą trasą i ma informacje na temat tego samochodu ciężarowego - powiedział w rozmowie z „Dziennikiem Wschodnim” mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Kara za lód na samochodzie w Polsce to kilkaset złotych.

Bryła lodu spadła z tira na samochód osobowy. Twarz kierowcy poraniona szkłem

Więcej o:
Komentarze (24)
Kraków: bryła lodu spadła z TIR-a i wpadła do samochodu
Zaloguj się
 • Paweł Rzucidło

  Oceniono 5 razy 5

  Miałem podobną sytuację 3 lata temu przed Stęszewem koło Poznania. Na szczęście bryła nie uderzyła w szybkę tylko tuż nad nią, z mojej strony. Nie polecam. A kierowcą za brak wyobraźni, a może za głupotę, srogie mandaty. I nie dotyczy to tylko kierowców tirów.

 • typowynazista

  Oceniono 10 razy 4

  "Rozbiła szybę i wbiła się przez przednią szybę."
  "Zatrzymał się i zjechał na pobocze. "

  red. WBG przechodzi sam(a) siebie.

 • kresedebarg

  Oceniono 6 razy 4

  montować kamerki !

 • amel.ka

  Oceniono 4 razy 2

  z tekstu wynika ze koles z tira sie nawet nie zatrzymal zeby zobaczyc czy jego ofiara zyje?!

 • primo5

  Oceniono 2 razy 2

  Niech TIRy jeżdżą między 23:00 a 6:00
  a potem czekać na parkingach!
  Jeden głupszy od drugiego!

 • myslacyszaryczlowiek1

  Oceniono 3 razy 1

  , Nie ma możliwości aby oczyścić Tiry, To jest praca na wysokości i kierowca nie ma uprawnien wysokościowych, po za tym bez pomośtu nia ma jak oczyścić. Na plandekę nie wejdzie bo zrobi dziurę. Trzeba by postawić tysiące pomostów, z których dałoby się oczyścić dachy naczep. A i tak do takiego pomostu z lodem na naczepie trzeba by dojechać. Problem jest inny. Powinno sie zrobić szkolenie tych inspektorkom po studiach prawiniczych, aby zwracali uwagę, ćzy dach plandeki ma wszystkie rzemyki , bo tu jest pies pogrzebany. Gdy są wszystkie rzemyki nie robią się glębokie, grube warstwy wody, która mogą zamarznąć.. Jeśli już to są cienkie kruche tafle, które nie stanowią takiego zagrożenia.

 • adamadmiral

  Oceniono 5 razy 1

  Pytanie jak wyczyścić dach naczepy aby nie narazić siebie i innych na utratę zdrowia i życia po przerwie nocnej na parkingu w Polsce. Tu nie ma możliwości posprzątać dach naczepy przeciwieństwie do wszystkich naszych sąsiadów Gdzie w zimie na większości nawet niewielkich parkingów są w zimie specjalne rampy do odśnieżania dachów. Przykra sprawa z tym wypadkiem.współczucia dla poszkodowanego i jego współpasażerów.

 • westgreg

  Oceniono 3 razy 1

  Kiedy pewnemu tirowcowi zwróciłem uwagę na to, że z jego plandeki lecą bryły lodu, odrzekł, iż nic na to nie poradzi. Nie może uprzątać lodu z górnej części plandeki, bo nie ma uprawnień do prac na wysokościach i naruszyłby przepisy BHP...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX