Przez weekend będzie mocno padać, ale to nie koniec złych wiadomości. Od poniedziałku mróz

Prognoza pogody nie jest optymistyczna. W piątek deszcz ze śniegiem, podobnie w weekend. IMGW ostrzega przed wzrostem poziomu wód w rzekach. A od poniedziałku czeka nas mróz.

Pogoda na piątek: przydadzą nam się parasolki. W wielu rejonach będzie deszczowo. IMGW wydał ostrzeżenia dla trzech województw. Najpoważniejsza sytuacja dotyczy lubuskiego, dla którego wydano trzeci stopień ostrzeżenia hydrologicznego, oraz zachodniopomorskiego, gdzie ogłoszono ostrzeżenia drugiego stopnia.

„W związku z rozwojem sytuacji hydrologicznej, w ciągu najbliższej doby przewiduje się przekroczenie stanu alarmowego na wodowskazach Nowe Drezdenko i Gościmiec (Noteć). Na Wodowskazie Gorzów Wielkopolski (Warta) prognozuje się dalsze utrzymywanie się stanu alarmowego”

- czytamy w komunikacie IMGW dotyczącym województwa lubuskiego.

W Zachodniopomorskiem zagrożenie występuje na rzecze Inie.

Przewiduje się wahania poziomów wody w strefie stanów wysokich i powyżej stanów ostrzegawczych, lokalnie z możliwością przekroczenia stanu alarmowego

- napisano w komunikacie.

Instytut ostrzega też mieszkańców Podkarpacia. W rejonie spadnie do 20 centymetrów śniegu.

IMGW: ostrzeżenia dla trzech województwIMGW: ostrzeżenia dla trzech województw Fot. Pogodynka IMGW

Pogoda na piątek i weekend: pamiętajcie o parasolkach

W południowo-wschodniej części kraju opady deszczu. W Tatrach, Beskidzie Śląskim i Żywieckim opady śniegu. Miejscowy przyrost pokrywy śnieżnej od 6 cm do 10 cm. Mieszkańcy północnych rejonów Polski mogą spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 2°C na północnym wschodzie do 6°C na południu. Wiatr przeważnie słaby i umiarkowany. W nocy temperatury spadną do -2,  -4°C w górach.

W weekend spore zachmurzenia. Mieszkańcy południowo-wschodniej części kraju mogą spodziewać się opadów śniegu. Dotyczy to głownie mieszkańców Śląska, Małopolski, Podkarpacia i południowych rejonów Lubelszczyzny. W tych rejonach może spaść nawet do 10 centymetrów śniegu. Termometry wskażą od 1°C do 4°C, w rejonie Karpat - około -1°C.

Po weekendzie czeka nas mróz. „Po niedzieli temperatura w Polsce spadnie poniżej 0°C i nie prędko przyjdzie ocieplenie. Tu wykres temperatury dla Warszawy(pozioma linia to 0°C)” - napisał Tomasz Wasilewski z TVN Meteo.

Zima to najgorszy czas dla kierowców, dlatego te kilka rzeczy zawsze warto mieć w aucie

Więcej o:
Komentarze (6)
Pogoda na piątek i weekend: opady deszczu i deszczu ze śniegiem
Zaloguj się
 • timo862

  Oceniono 1 raz 1

  Myślałem, że diabeł wyjdzie z ziemi, a to tylko mróz. Taki straszny tytuł newsa.

 • lech2011

  0

  Wyjątkowo ciepły początek tygodnia i dużo deszczu. W poniedziałek na termometrach nawet 12 stopni

  :))))

 • rafffalm

  0

  Mróz w lutym, ratuj się kto może!

 • cze-tor

  Oceniono 2 razy 0

  O ! nie wiedziałem że mróz w środku zimy to zła wiadomość. Super!!! przynajmniej choróbska wytępi i jeszcze śnieg poproszę tak min. 30 cm i słońce bo szaro buro, błoto i ponuro. Czy redaktorzy GW nadają z Mogadishu że zima to dla nich samo zło ???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX