Niedźwiedź zaatakował mężczyznę w Bieszczadach. Potrzebna była interwencja śmigłowca LPR

Niedźwiedzica z małymi zaatakowała mężczyznę w lesie niedaleko Szczawnego na Podkarpaciu. 27-latek z obrażeniami głowy oraz całego ciała został przetransportowany do szpitala w Krośnie.

Do ataku doszło dziś po południu, kiedy mężczyzna spacerował po lesie. W pewnym momencie natknął się na niedźwiedzicę z małymi. Zaskoczone zwierzę zaatakowało mężczyznę. Jak wynika z relacji poszkodowanego, sam zdołał się uwolnić i wezwać pomoc.

W pobliżu miejsca ataku lądował śmigłowiec LPR, który przetransportował rannego mężczyznę do szpitala. 27-latek znajduje się pod opieką specjalistów z oddziału okulistycznego placówki w Krośnie. Ma m.in uszkodzone oko oraz obrażenia całego ciała.

Serwis esanok.pl, który opisał zdarzenie, poinformował, że okoliczni mieszkańcy zostali ostrzeżeni przed niedźwiedzicą z małymi, która porusza się po lasach w rejonie Szczawnego.

Jeśli troszczysz się o zwierzęta, nie wyrzucaj śmieci do lasu

Więcej o:
Komentarze (93)
Niedźwiedź zaatakował mężczyznę w Bieszczadach
Zaloguj się
 • maxthebrindle

  Oceniono 38 razy 24

  Facet miał masę szczęścia, że to była tylko niedźwiedzica z małymi. Gdyby trafił na myśliwych - trup na miejscu. I jeszcze sprawę w sądzie by pośmiertnie miał, za przeszkadzanie w polowaniu...

 • anna-nas

  Oceniono 27 razy 19

  Póki nie było globalnego ocieplenia, to misie w lutym spały. Teraz chodzą z małymi i rozrabiają.

 • men_53

  Oceniono 20 razy 14

  Z tytułu wynika, że albo niedźwiedź ma uszkodzone oko, albo redaktor jest idiotą.

 • michael cerisano

  Oceniono 15 razy 13

  co to za bzdura... niedzwiedzica z malymi zaatakowala. Niedzwiedzica tylko zaatakuje jak poczula sie zagrozona, lub jej dzieci. Ten nasz turysta jak mowi artykul zaskoczyl niedzwiedzice, czyli wszedl w jej teren gdy ona opiekowala sie dziecmi. Byl intruzem, niedzwiedzie nie atakuja ludzi, bo sie ich boja, chyba ze sie ich zaskoczy lub trzymamy jedzenie przy sobie. Jezeli ktos wybiera sie gdzie sa niedzwiedzie to musi wiedziec jak sie zachowac, jedno to byc glosnym, do paska czy kurtki zaczepic dzwonki, wlasnie zeby nie zaskoczyc niedzwiedzia bo wtedy sie boi i moze zaatakowac, ale nie dlatego ze jest agresywny tylko nie wie co sie dzieje. Mieszkam w miejscu gdzie niedzwiedzie przychodza pod dom, I nigdy nie atakuja czlowieka tylko uciekaja.

 • waldemar591

  Oceniono 20 razy 10

  ”Niedźwiedź zaatakował mężczyznę w Bieszczadach. Ma uszkodzone oko.”
  ........................................................................................................................
  Oczko się odlepiło, temu misiu.
  Niezły kozak musi być ten tytułowy mężczyzna skoro uszkodził oko ... temu niedźwiedziu.

  Swoją drogą, mam blisko Szczawnego dom. Jak pojadę w lato, bez giwery nie ruszam się z domu.

 • Hania Zysnarska

  Oceniono 18 razy 10

  Jeny. Tytuł 'niedźwiedź zaatakował mężczyznę. Ma uszkodzone oko' prawie jak 'ciocia kupiła kiełbasę i potem leżała tydzień w lodówce'. Ale może o to chodzi, by na pierwszy rzut oka nie było wiadomo kto kogo uszkodził.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 26 razy 8

  ”Niedźwiedź zaatakował mężczyznę w Bieszczadach. Ma uszkodzone oko.”
  A co na to obrońcy zwierząt?

 • s_snake

  Oceniono 11 razy 7

  Polskie Lasy tylko dla Białych Niedżwiedzi!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX