Będzin: matka oddała swoje 3-letnie dziecko Bułgarom, a sama pobierała zasiłek wychowawczy

Zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia postawili śledczy 30-letniej matce, która oddała swoje dziecko bułgarskiej rodzinie. Ustalono, że zatrzymana kobieta przez cały czas pobierała świadczenie na wychowanie 3-latka. Dzięki międzynarodowej współpracy policji, chłopiec niebawem wróci do Polski.

W zeszłym tygodniu z policją w Będzinie skontaktowali się pracownicy tamtejszego ośrodka pomocy społecznej. Zwrócili się o pomoc, bo zaniepokoiło ich zniknięcie 3-letniego dziecka i jego matki.

Oprócz miejscowych policjantów, do działań wkroczyli także kryminalni z Zespołu do walki z Handlem Ludźmi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Następnego dnia, w jednym z hoteli na terenie powiatu będzińskiego, odnaleziono matkę chłopca. Okazało się, że kobieta ma także drugie, 9-letnie dziecko, które wychowują członkowie rodziny. Początkowo 30-latka nie chciała sprecyzować miejsca, ani podać namiarów na osoby, do których trafił młodszy syn. Przekazała tylko, że 3-latek przebywa w Warnie.

Kryminalni rozpoczęli poszukiwania chłopca. Zdobyli informacje o miejscach, w których mogło przebywać dziecko. Za pośrednictwem oficerów Biura Międzynarodowej Współpracy Komendy Głównej Policji, śląscy policjanci skontaktowali się z bułgarskimi stróżami prawa i przekazali swoje ustalenia. W ramach międzynarodowej współpracy, tamtejsi policjanci sprawdzili przekazane im adresy. W nocy z soboty na niedzielę, w jednym z mieszkań znaleźli 3-latka. Całe i zdrowe dziecko trafiło do bułgarskiej placówki, skąd wkrótce wróci do Polski.

Kryminalni ustalili, że chłopiec przebywał poza granicami Polski od listopada. W tym czasie jego matka pobierała w Polsce comiesięczne świadczenie wychowawcze.

W prokuraturze w Będzinie 30-latce został przedstawiony zarzut. Kobieta została objęta policyjnym dozorem i ma zakaz opuszczania kraju. Materiały w tej sprawie zostały przekazane do sądu rodzinnego, gdzie zapadnie decyzja o dalszym losie dziecka. Za narażenie 3-latka na niebezpieczeństwo nieodpowiedzialnej matce grozi nawet 5 lat więzienia.

Więcej o:
Komentarze (30)
Będzin: matka oddała swoje 3-letnie dziecko Bułgarom
Zaloguj się
 • krzysztof_ptk

  Oceniono 9 razy 5

  i ma zakaz opuszczania kraju...To nie Dubieniecki, który kupi sobie paszport Dominikańskiej Republiki, bo go na to stać. Tej kobiety nie stać na bilet do autobusu...

 • czarna_zoska

  Oceniono 6 razy 4

  Nienormalne.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 12 razy 4

  Jak powie, że oddawała całe pińcet plus na tacę to nic jej nie zrobią...

 • szlachcic

  Oceniono 19 razy 3

  To jest wlasnie pisowsko-katolicka Polska
  a nie to co propagandzisci pisowscy opowiadaja o 19.30 pisowskiej ciemnocie w "Wiadomosciach"

 • kleopatra51

  Oceniono 1 raz 1

  A gdzie szlachetny tatulek chłopca, bo jakoś dziwnie o nim cisza w artykule?

 • koandre

  Oceniono 3 razy 1

  Wycyganila 500+

 • zbysio47

  Oceniono 5 razy 1

  Bardzo prosze nie pisac o tej pani o tej osobie o tej urwie ,,, matka .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX