Zakonnica krzyczała do dzieci "zamknijcie mordy". Szkoła wiedziała, ale "nieoficjalnie"

Dyrekcja szkoły podstawowej w Rawie Mazowieckiej wiedziała o zachowaniu nauczycielki religii, ale nie żaden z rodziców nie złożył oficjalnej skargi. Proboszcz pobliskiej parafii uważa, że sprawa jest "dyskusyjna".

- Zamknij mordę, zamknijcie mordy - krzyczała do dzieci zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Siostra uczyła religii w szkole podstawowej w Rawie Mazowieckiej. Władze kościelne odsunęły ją od nauczania i przesunęły do innej posługi - informuje "Dziennik Łódzki". Zakonnica od kilku dni jest na zwolnieniu lekarskim, ale do szkoły już nie wróci.

Jak podaje gazeta, władze szkoły i władze kościelne niechętnie komentują sprawę. Dyrektorka szkoły przyznała, że "o sprawie wiedziała od jakiegoś czasu, ale nieoficjalnie". Szkoła nie otrzymała żadnej skargi na nauczycielkę. Po nieoficjalnych informacjach, podjęto "działania zmierzające do wyjaśnienia sytuacji".

Proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP, który wskazuje nauczyciela do podstawówki, uważa, że sprawa jest "dyskusyjna". - Jestem zadowolony z obecności sióstr w zgromadzeniu, ale szanuję decyzję przełożonych - komentuje.

Zapytaliśmy Tymańskiego o muzyków w polityce, a on: "Chodziłem na religię z Jackiem Kurskim"

Więcej o: