"Polakom było lepiej za Hitlera niż za Merkel". Skandaliczny wykład w Warszawie

"Hitler bardzo, ale to bardzo przestrzegał reguł demokracji" przekonywał w trakcie wykładu w Warszawskim Centrum Edukacyjnym Powiśle Andrzej Ryba.

Dziennikarze WP poszli na wykład do Centrum Edukacyjnego Powiśle z ukrytą kamerą. Najwyraźniej organizatorzy spotkania uznali, że nie mają się czego wstydzić, bo cały wykład opublikowano w serwisie YouTube.

Prezes Centrum Edukacyjnego Powiśle Rafał Mossakowski regularnie organizuje wykłady na temat polityki i historii. W ostatni czwartek w Centrum można było wysłuchać wykładu pod tytułem: "Polityka społeczna III Rzeszy niemieckiej 1933-45, czyli dlaczego Niemcy pokochali kanclerza Adolfa Hitlera" autorstwa Andrzeja Ryby, szefa gdańskiego wydawnictwa Finna.

Nakładem tego wydawnictwa na polskim rynku wydawniczym ukazała się książka "Wiek Hitlera" Leona Degrelle, belgijskiego oficera SS, o której Ryba sam napisał, że jest „antysemicka, antysłowiańska i antypolska”. Jednocześnie twierdził, że jest „świetną lekturą”. Jak informuje WP, podczas wykładu w Centrum Powiśle również zachęcano do zakupu książek o Adolfie Hitlerze.

Zachwalali politykę Adolfa Hitlera

W trakcie spotkania Andrzej Ryba zachwalał politykę niemieckiego zbrodniarza.

- Hitler bardzo, ale to bardzo przestrzegał reguł demokracji. (…) Zmniejszył bezrobocie z 6 mln do 3 mln. Niektórzy historycy powiedzą, że to się odbyło kosztem Żydów i kobiet, które nie miały możliwości pracowania, ale tak było wszędzie - mówił w takcie wykładu Andrzej Ryba.

W podobnym tonie na temat Adolfa Hitlera wypowiadał się Rafał Mossakowski, żeby nie powiedzieć, że poszedł o krok dalej.

- Mniejszość polska w Niemczech w tamtych latach, za czasów kanclerza Adolfa Hitlera miała dużo lepiej niż za czasów kanclerz Angeli Merkel - słyszymy na filmie nagranym przez WP. Mossakowski pochwalił też pomysł Hitlera odnośnie karania śmiercią kobiet za aborcję. - Jego polityka była prorodzinna - powiedział o Hitlerze.

Rafał Mossakowski żartował też w kontekście materiału „Superwizjera” o polskich neonazistach. Świętowanie urodzin Adolfa Hitlera w Wodzisławiu Śląskim nazwał rekonstrukcją historyczną. W pewnym momencie spotkania miał powiedzieć: „Mam nadzieję, że nie ma tu żadnych ukrytych kamer”.

 

Na kanale YouTube Centrum Edukacyjnego Powiśle można też znaleźć m.in. niedawną rozmowę z Przemysławem Holocherem, który przekonywał, że "zestawianie Ruchu Narodowego z nazistami jest skandaliczne". Holocher, były prezes RN, wycofał się z życia publicznego po tym, jak do sieci wyciekły jego rozmowy. Zapowiadał w nich użycie przemocy i "tępienie przejawów lewactwa", a także marzył o samosądach na mieszkańcach squatów.

'Trzeba mieć nie po kolei we łbie'. Pokazaliśmy kombatantom reportaż 'Superwizjera' o polskich neonazistach

Więcej o:
Komentarze (385)
Warszawa: skandaliczny wykład, podczas ktorego chwalono Adolfa Hitlera
Zaloguj się
 • lodzermensz1

  Oceniono 81 razy 75

  <<Mossakowski pochwalił też pomysł Hitlera odnośnie karania śmiercią kobiet za aborcję. - Jego polityka była prorodzinna>>
  Już wiemy w czyje ślady idą religijni fanatycy dążący do zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce?

 • spyderman2

  Oceniono 81 razy 75

  odkąd pisi nierząd totalny jest przy korycie ruchy faszystowskie urosły w siłę.
  przypadek? tylko dla pisiego chama

 • Stan Majewski

  Oceniono 72 razy 66

  "Hitler bardzo, ale to bardzo przestrzegał reguł demokracji". On bardzo ale to bardzo demokratycznie zabil milliony Zydow. Skad tylu tu sqvieli sie nabralo w tym zasranym kraju ? No i powiedzcie mi ze Polacy nie sa antysemici.

 • paastafarai

  Oceniono 64 razy 62

  bardzo przestrzegał reguł demokracji i był pacyfistą ( był nominowany do pokojowej nagrody Nobla) a wojnę rozpoczeli Polacy napadając na radiostację w Gliwicach
  Już brunatne pały nie wiedzą jak odwracać korta ogonem.
  Wszystko można zagmatwać i rozmydlić. Zeby tylko brunatni chłopcy nie byli kojarzeni z gównem.

 • wolak_pospolity

  Oceniono 65 razy 61

  Mein Kampf zamiast Biblii. Alleluja i Polska dla Polaków a Ziemia dla ziemniaków!

 • martha.wise

  Oceniono 49 razy 49

  Dupki.
  W okresie od września 1939 roku do stycznia 1940 roku na Pomorzu Niemcy zamordowali 30 000 Polaków plus 10 000 w Wielkopolsce. Wiem większość Polaków nie ma pojęcia o tym co się dzieje poza Warszawą i Krakowem.

 • Bogdan Gawlik

  Oceniono 52 razy 48

  Jeśli ta informacja jest prawdziwa, to mamy się czego bać. Nie obawiać, ale bać!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX