Deszczowy początek weekendu. Po zimie nie będzie już śladu [POGODA]

W piątek termometry w najcieplejszym regionie Polski mogą pokazać nawet 9 stopni Celsjusza. W zdecydowanej większości kraju pogodnie, na północy i północnym-zachodzie możliwe przelotne opady deszczu.

Zgodnie z prognozami synoptyków, najzimniejszym regionem w ciągu dnia będzie Podlasie, gdzie maksymalna temperatura wyniesie zaledwie 2 stopnie.

Pogoda w piątek

Niewiele cieplej w rejonie Suwałk, gdzie termometry pokażą 3 stopnie Celsjusza. Na Suwalszczyźnie należy się spodziewać również opadów deszczu. Do maksymalnie 4 stopni w Olsztynie, gdzie również popada. Pochmurno, ale sucho w Warszawie i Łodzi, gdzie w ciągu dnia temperatura dobije do 5 stopni. Podobna pogoda również na Lubelszczyźnie i w Rzeszowie.

W Krakowie i pozostałych miejscowościach w Małopolsce można liczyć nawet na 6 stopni. W Katowicach i na Górnym Śląsku pogodnie, temperatura do 7 stopni Celsjusza i spore szanse na przejściowe rozpogodzenia. Bydgoszcz i całej województwo Kujawsko-Pomorskie dziś zdominowane przez przelotne opady deszczu. Tam termometry zatrzymają się na 5. kresce powyżej zera.

Podobna temperatura na Pomorzu, które przez cały dzień będą nawiedzały niewielkie opady deszczu. W Szczecinie również mokro, a temperatura w ciągu dnia może przekroczyć nawet 8 stopni Celsjusza. W Wielkopolsce zapowiada się deszczowy piątek, termometry wskażą 6 stopni. Zielona Góra i województwo lubuskie również w zasięgu deszczu i temperaturą do 8 stopni. Najcieplej na Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku, gdzie sucho i maksymalnie 9 stopni.

Pogoda: wilgotne powietrze

Jak przekonują synoptycy, wilgotność powietrza wyniesie ok. 70 procent na wschodzie i południu, w pozostałych częściach kraju do 80 procent. W większości kraju będą panowały neutralne warunki biometeorologiczne, na które będą mogli narzekać mieszkańcy północo-zachodniej części kraju. Ciśnienie atmosferyczne od 1016 hektopaskali w okolicach Szczecina, przez 1020 w Warszawie i 1023 w regionie Rzeszowa.

Ferie w Polsce? Pięć najlepszych miejsc [PRZEGLĄD]

Więcej o: