Są nowe nagrania w sprawie Piotra Kijanki. Policja odtworzyła trasę, jaką pokonał

Małopolska policja ujawniła nowe nagrania z monitoringu, na których po raz ostatni widać zaginionego Piotra Kijankę. Dzięki materiałom częściowo udało się odtworzyć pokonaną przez niego trasę.

Piotr Kijanka zaginął w święto Trzech Króli około północy. Po spotkaniu ze znajomymi na krakowskim Kazimierzu mężczyzna nie wrócił do domu. Do tej pory policja dysponowała jedynie krótkim filmem, na którym 34-latek ma naciągnięty na głowę kaptur.

Funkcjonariusze opublikowali teraz kilka nowych nagrań z różnych kamer, dzięki którym częściowo udało się odtworzyć trasę, jaką tamtej nocy pokonał mężczyzna. Po wyjściu z lokalu na placu Nowym na pewno szedł ulicami Miodową i Starowiślną, później - najpewniej Podgórską, która biegnie wzdłuż Wisły, w kierunku Mostu Kotlarskiego.

Na niektórych ujęciach widać też, że nie zawsze miał na głowie kaptur.

Dotychczasowe poszukiwania wciąż nie przyniosły rezultatów. Służby m.in. sprawdziły za pomocą sonaru dno Wisły w rejonie wspomnianego mostu, gdzie 34-latek był widziany przez jednego ze świadków późnym wieczorem. Nie natrafiono jednak na żaden ślad.

Piotr Kijanka. Rysopis zaginionego

Przypomnijmy, w dniu zaginięcia mężczyzna ubrany był w: koszulkę koloru różowego, brązowe spodnie, ciemnozieloną kurtkę (długą do pasa), miał też na sobie jasnobrązowe buty sportowe marki "Timberland".

Rysopis zaginionego:

Wzrost: ok. 170 cm
Waga: ok. 78 kg
Budowa ciała: szczupła
Oczy: ciemne
Włosy: proste, krótkie, brunet
Znaki szczególne: broda, blizna na prawym łokciu

Zaginiony Piotr KijankaZaginiony Piotr Kijanka Fot. Małopolska Policja

Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionym proszone są o kontakt z II Komisariatem Policji w Krakowie. Numery telefonów: 12 61-57-222, 12 61-52-573 lub 997.