"Klepać mordy je***ym lewakom". Cztery osoby, w tym kobiety, pobite pałkami w Gdańsku

Grupa nastolatków miała zostać zaatakowana pałkami teleskopowymi przez skrajnych prawicowów - podaje "Dziennik Bałtycki". Stało się to tuż po wyjściu z imprezy, której motywem przewodnim była walka z nienawiścią.

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem, kiedy czwórka nastolatków - dwie dziewczyny i dwóch chłopaków - wychodziła z dyskoteki w Domu Zarazy w gdańskiej Oliwie. Impreza odbywała się pod hasłem walki m.in. z rasizmem i homofobią. Jak informuje "Dziennik Bałtycki", nastolatkowie mieli zostać zaatakowani przez kilkunastoosobową grupę ludzi ubranych na czarno.

Ze strony napastników miały paść słowa "Klepać mordy je***ym lewakom" i że "Je***ych lewaków trzeba zniszczyć!". Według relacji "Dziennika Bałtyckiego" używali pałek teleskopowych. Po wszystkim sprawcy uciekli.

Dziewczyny mają poranione twarze, jeden z chłopaków guzy na głowie i rany ust, a drugi - guza na czole. Ciosy miały być łagodzone przez puchowe kurtki. Sprawa została zgłoszona na policję. Funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring, trwa ustalanie tożsamości uczestników napaści.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o:
Komentarze (363)
Gdańsk. Napaść przy Domu Zarazy. "Klepać mordy je***ym lewakom"
Zaloguj się
 • lodzermensz1

  Oceniono 108 razy 102

  Pani Mazurek pewnie znów powie, że nie popiera ale rozumie, a pan Brudziński (w miejsce Błaszczaka) powie, że ilość przestępstw z nienawiści spada. Bielan doda, że to wina PO, ponieważ pałki teleskopowe wyprodukowano w 2011 r.

 • r4b

  Oceniono 91 razy 81

  Prawi i Sprawiedliwi zaczynają działać. Prokuratura ziobrowa umorzy sprawę za kilka tygodni. No, chyba, ze pojawi się kolejny reportaż TVN24 ze szkoleń bojówek PiS'u... . Tak to u tego gnoma działa - od dwóch lat sprawdza jak mocno można naciągnąć strunę

 • rutkens

  Oceniono 83 razy 69

  "Prawicowi" "patrioci" zawsze najlepiej wypadali w biciu dziewczyn i przy kilkukrotnej przewadze...

 • tilow3

  Oceniono 68 razy 60

  Pani wicemarszałek sejmu na takie ekscesy reaguje słowami "nie popieram, ale rozumiem". Pan premier jeździ po Europie i szkaluje Polskich Sędziów, nazywa ich zbrodniarzami komunistycznymi, skarży się po świecie jaka ta Polska straszna. Ministrowie PiS, nie widzą wzrostu ataków rasistowskich, nie potrafią zauważyć faszyzmu w Polsce. Ale bratania z faszystami się nie wstydzą, ba! czołowych faszystów zapraszają do sejmu, na konwencje wyborcze.... Prezydent Polski na faszyzm reaguje słowami "że za PO było gorzej" i jedzie sobie na narty! O tak! W Polsce jest bezpiecznie jak nigdy dotąd! To kraj w którym władza dba o każdego obywatela a obcych posądza o szerzenie chorób i roznoszenie pasożytów. Tak więc słusznie nasza młodzież pierze lewactwo! PiS tego nie popiera, ale rozumie!

 • smarekdarek

  Oceniono 74 razy 58

  Historia lubi się powtarzać - przed wojną narodowcy i faszyści bili wszystkich którzy mieli odmienne zdanie. Znowu komuniści zaczną stawać w obronie pobitych, więc zgadnijmy: kto przejmie rząd dusz? Komu będą zawdzięczać spokój?

 • K S.

  Oceniono 59 razy 55

  Zapewne będą problemy z identyfikacją napastników lub okaże się, że to czwórka prowokowała.
  Za to gdy poplamiono farbą drzwi biura PiS - u to szybko znaleźli sprawców.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX