Nacieszyliście się już zimą? Dziś może być na to ostatnia szansa [POGODA]

Zgodnie z prognozami wtorek będzie ostatnim dniem z tak niskimi temperaturami. Już od jutra temperatura ma gwałtownie wzrosnąć, a w niektórych regionach Polski będzie nawet 10 stopni Celsjusza. Czy to już ostateczna odwilż?

We wtorek w większości kraju będzie panować dość spore zachmurzenie. Tylko w niektórych częściach kraju będzie można liczyć na chwilowe przejaśnienia. Termometry wskażą w najzimniejszym regionie maksymalnie -11 stopni Celsjusza, natomiast w najcieplejszym nie więcej niż 1 stopień powyżej zera.

Pogoda na wtorek

Dla osób mających dosyć minusowych temperatur, synoptycy mają dobre wiadomości. Wtorek prawdopodobnie będzie ostatnim tak zimnym dniem w dłuższej perspektywie czasowej. Czy zima jeszcze wróci? Na razie nie wiadomo. 

Dziś najzimniej na Podlasiu i w rejonie Suwałk, gdzie termometry mogą pokazać nawet -11 stopni Celsjusza. -5 stopni Celsjusza pokazują obecnie termometry w Olsztynie, o jeden stopień mniej w Koszalinie i Trójmieście. Na północy kraju najcieplej w okolicach Szczecina, gdzie obecnie jest ok. -3 stopnie Celsjusza.

W Warszawie termometry pokazują -3 stopnie Celsjusza, taka sama temperatura powietrza jest obecnie w Łodzi, Toruniu, Bydgoszczy, Poznaniu i Gorzowie Wielkopolskim. W Małopolsce -4 stopnie Celsjusza, do -2 będą pokazywać dziś termometry na Górnym Śląsku. Najcieplej na Dolnym Śląsku, gdzie temperatura waha się między -1 a 0 stopni Celsjusza. Wiatr w przeważającej części kraju słaby, a ciśnienie wyniesie 1013 hPa.

Koniec zimy? Termometry pokażą 10 stopni

Już od jutra synoptycy zapowiadają ocieplenie. Wraz z nią nadejdzie odwilż. W niektórych regionach kraju może dodatkowo popadać. Termometry mogą pokazać nawet 8 stopni Celsjusza. Z dnia na dzień będzie się rozpogadzać, dlatego w pod koniec tygodnia w zachodniej części kraju termometry mogą dobić do maksymalnie 10 stopni Celsjusza.

Na Suwalszczyźnie, Podlasiu i województwie lubelskim od 1 do 4 stopni, w głębi kraju od 4 do 6 kresek powyżej zera. Prognozy informują o przelotnych opadach deszczu i deszczu ze śniegiem. Ze względu na dodatnią temperaturę, biały puch utrzyma się tylko w rejonach górskich.

Więcej o: