Tragiczny wypadek w Świdniku. Brat i matka pomagali sprawcy ukrywać ślady

Prokurator przesłucha we wtorek dwie kolejne osoby w związku z sobotnim wypadkiem w Świdniku koło Nowego Sącza. Na jaw wychodzą też nowe okoliczności dotyczące tego tragicznego zdarzenia.

Według informacji podanych przez radio RMF FM, tuż po wypadku na miejscu zdarzenia miał pojawić się 17-letni brat sprawcy. Pomógł wówczas pijanemu 21-latkowi wyciągnąć auto z rowu oraz ukrył pojazd w zamkniętym garażu, gdzie samochód szczelnie przykryto folią.

W tuszowaniu wypadku miała też pomagać ich matka. Kobieta została zatrzymana przez policję - według radia niewykluczone, że także ona usłyszy zarzuty.

Wcześniej w ciągu dnia prokurator podał, że do wypadku doszło po imprezie zorganizowanej u sprawcy. Brały w niej udział także jego ofiary - 21-latek znał się z pracy z jedną z tych osób.

Z informacji śledczych nie wynika jednak, by pomiędzy znajomymi był jakiś konflikt.

Wypadek w Świdniku

W sobotę 20 stycznia o godz. 22:50 w Świdniku (woj. małopolskie) trzy osoby - 36-letnie małżeństwo oraz ich 10-letni syn - szły chodnikiem, po czym zostali potrąceni przez samochód. Cała rodzina zginęła na miejscu.

Kierujący pojazdem uciekł z miejsca zdarzenia. Nie było żadnych naocznych świadków, a ofiary zostały odnalezione przez przechodniów. Podejrzany o spowodowanie wypadku 21-letni kierowca został zatrzymany dzień później.

Mężczyzna przyznał się do winy. Przyznał też, że w chwili wypadku był pod wpływem alkoholu. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi mu 12 lat więzienia.

Więcej o:
Komentarze (99)
Świdnik. Rodzina sprawcy tuszowała wypadek
Zaloguj się
 • ajg62

  Oceniono 45 razy 31

  Na wsiach podkrakowskich i Rzeszowszczyźnie to normalne ze ojciec pije i jeździ po pijanemu to i syn ma skąd czerpać wzorzec. W tej moralności katolicko - wsiowej ksiądz woli mówić o kasie niż edukować swoje barany żeby nie jeździły po pijanemu. Młody nie jest winny a przynajmniej nie tylko - to wina tego zakłamanego środowiska katolicko wsiowego i brak pozytywnych wzorców.

 • yosemitesam

  Oceniono 39 razy 29

  Południowo-wschodnia Małopolska, czyli tzw goralenvolk. Tam się na ciebie krzywo we wsi patrzą jak do kościoła nie przyjdziesz, ale jak nachlany wsiądziesz do auta - toś kozak.

 • hihot.md

  Oceniono 25 razy 23

  "U nas w Grabowie jeden jechał motorem i nie był pijany, tak trochę był napity- jak to przed drogą, ale żeby pijany to nie i całkowicie się zabił!"

 • popijajac_piwo

  Oceniono 37 razy 21

  Matecznik pislamu. Kto wie, może nawet krewni i znajomi lokaja...

 • ochujek

  Oceniono 22 razy 20

  Ukrywanie śladów jest teraz karalne? Bezkarnymi są ci co ukrywali ślady w domu Pani Blidy i co ukrywali pedofilów po innych parafiach.

 • blahblah69

  Oceniono 24 razy 18

  Hmm, grozi mu 12 lat za ZABICIE 3 LUDZI. A pamietam ze za "atak na obraz " groziło 10 lat. Widać mała różnica między obrazem a życiem kilku osób. Konkretnie 2 lata.

 • lottare21

  Oceniono 27 razy 15

  Ratownik stwierdził, że gdyby wezwano pomoc natychmiast to by prawdopodobnie przeżyli.

 • sztucznypolak

  Oceniono 11 razy 11

  Bydlo bez ludzkich uczuc.
  Nikt z tej pie...nej rodziny nie zainteresowal sie losem ofiar.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX