Dramatyczna relacja o molestowaniu przez księdza. Ale prokuratura umarza: nie było przemocy

Prokuratura w Chodzieży umorzyła sprawę oskarżeń o molestowanie, do którego miało dojść w lokalnej parafii - podaje "Głos Wielkopolski". Według prokuratora ksiądz nie zmuszał ministranta do kontaktów seksualnych.

Sprawę do prokuratury zgłosił 31-letni Szymon, który twierdzi, że jako nastoletni ministrant miał być molestowany przez księdza z parafii w Chodzieży. Jak mówił w rozmowie z "Głosem Wielkopolskim", miał być poklepywany po pośladkach, łapany za genitalia, później dochodziło też do kontaktów seksualnych. 15-letni wówczas Szymon wychowywał się w domu z ojcem alkoholikiem i chorą matką.

- Ksiądz wykorzystywał mnie, w czym pomogła mu moja trudna sytuacja rodzinna. Uzależnił od siebie finansowo i emocjonalnie, zaczął mnie rozpijać i zrobił ze mnie alkoholika - opisuje mężczyzna. Do kontaktów seksualnych z duchownym miało dochodzić nawet po ślubie Szymona. 31-latek wykonywał dla księdza drobne prace. 

"Nie stosował przemocy"

31-latek dopiero po latach zaczął mówić o charakterze kontaktów z duchownym. Poinformował kurię i prokuraturę. Kuria usunęła duchownego z jego ostatniej parafii. Jak podaje "Głos Wielkopolski", prokuratura umorzyła sprawę. Prokurator stwierdził, że wobec ówczesnego ministranta duchowny nie stosował przemocy i gróźb, poza tym mężczyzna miał otrzymywać od księdza pieniądze i ubrania. Ze względu na to, że chłopak ukończył 15. rok życia, sprawa była rozpatrywana nie pod kątem pedofilii, a wykorzystywania seksualnego.

Wystarczy kilka minut, żeby uratować komuś życie. Nie musisz nawet wychodzić z domu. Wystarczy, że...

Więcej o:
Komentarze (190)
Chodzież. Mężczyzna oskarża księdza o molestowanie
Zaloguj się
 • freud1

  Oceniono 57 razy 55

  Imprezka ze swastykami, jazda po pijaku, seksik z malolatem, wpie...jakiejs ciapatej gowniarze. No, jeszcze tylko paciorek i dzien z glowy.
  Z pamietnika wolskiego rechrystjanizatora Europy.

 • nighthawk00

  Oceniono 41 razy 39

  a nie.. jak dawal pieniadzei ubrania to wszystko ok.

 • remo29

  Oceniono 35 razy 33

  "Po katolicku - na kolana i do ust".

 • antekpociecha

  Oceniono 29 razy 27

  Następny wyr.., przez katabasa i jeszcze zdziwiony, niech teraz jeszcze swoje dzieci posyła.

 • Oceniono 26 razy 26

  Chciałbym wiedzieć jak zachował by się ten prokurator, gdyby ksiądz zgwałcił jego dziecko. Mafia pedofilska w kościele katolickim ma się dobrze. Księża pedofile, jak również złodzieje są pod parasolem rządu i co za tym idzie prokuratury.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX