"Korona królów" jest hitem TVP, ale jest też istotny szczegół. Uchwyciły to nowe badania oglądalności

"Polska Gra o tron", "serial Kurskiego", "drewniana produkcja" - najnowszy serial TVP "Korona królów" zebrał mnóstwo negatywnych opinii. Krytyka nie wpływa jednak na rekordowe wyniki oglądalności. Jednak inne podaje TVP, a inne opublikował właśnie portal wirtualnemedia.pl.

Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski, co rusz publikuje wyniki oglądalności kolejnych odcinków serialu, sięgające 2,5, 3, a w przypadku pierwszych odcinków nawet 4 milionów widzów. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Nielsen Audience Measurement, opublikowanych przez portal Wirtualnemedia.pl, "Korona królów" faktycznie przyciąga w czasie emisji 30-minutowych odcinków rekordową jak na serial TVP publiczność. Pierwsze 2 odcinki rzeczywiście miały - także według tego badania - największą oglądalność, ale nie dobiły do 4 mln.

Ilu widzów ma "Korona Królów" TVP?

Jacek Kurski podając rewelacyjne wyniki oglądalności "Korony królów", powołuje się najczęściej na pomiary dokonywane przez Netię, które zdaniem ekspertów znacznie odbiegają od rzeczywistości.

Najnowsze badanie telemetryczne wskazuje, że nową superprodukcję TVP śledzi o 640 tys. widzów więcej niż "Klan". W czasie emisji wszystkich odcinków, przed telewizorami zasiada średnio ok. 2,66 mln widzów, co daje TVP 18,34 proc. udziału w rynku. Na drugim miejscu z wynikiem 12,66 proc. plasuje się TVN.

Kto ogląda "Koronę królów"?

W badaniach udostępnionych w serwisie wirtualnemedia.pl jest jeden istotny szczegół. "Korona królów" przyciąga bardzo sprofilowaną widownię. W przeważającej części są to widzowie w wieku 50 lat lub starsi, którzy siadają przed telewizorami w liczbie średnio 2,03 mln (24,26 proc. udziału w rynku). 

W grupie komercyjnej (16-49 lat) "Korona Królów" TVP zdobywa średnio 10,53 proc. rynku i przyciąga średnio 537 591 widzów. W tej grupie o wiele więcej widzów regularnie zbierają TVN oraz Polsat, gdzie w tym czasie emitowane są "Szpital", "Pierwsza miłość" i początek "Wydarzeń".

"Korona królów" jest emitowana o godzinie 18.30 w TVP1. TVP specjalnie zmieniła ramówkę.

Polecamy też:

Więcej o: