Lidl wprowadza opłaty za parkingi przed sklepami. "Musiałem zapłacić 95 zł za brak biletu"

Pan Radosław pojechał na zakupy do Lidla. Nie zauważył, że parking od jakiegoś czasu jest płatny. Gdy wrócił, za wycieraczką znalazł mandat. Musi zapłacić 95 złotych.

W grudniu opisywaliśmy historię pani Moniki z Lublina, która za chwilę nieuwagi na parkingu Biedronki musiała zapłacić 95 złotych kary. dostała mandat, bo zanim poszła na zakupy nie pobrała biletu z parkometru.

Nie pobrał biletu, musi zapłacić mandat

Podobna sytuacja spotkała mieszkańca Łodzi. O sprawie poinformowała łódzka „Gazeta Wyborcza”. W sobotę Pan Radosław wybrał się na zakupy do Lidla przy ul. Pomorskiej. Zaparkował samochód na parkingu i poszedł do sklepu. Gdy wrócił, za wycieraczką znalazł mandat. Dowiedział się, że parking jest płatny i że za to, że nie pobrał biletu, musi zapłacić 95 zł kary.

- To absurd, żeby wymagać biletów w weekendy, kiedy nie działa nawet strefa płatnego parkowania - denerwował się pan Radosław w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

Mężczyzna zamierza odwołać się od kary. Zachował paragon i ma nadzieję, że wystarczy on do anulowania mandatu.

 Lidl: dbamy o dobro klientów

Dziennikarze „Gazety Wyborczej” poprosili o komentarz sieć Lidl. Aleksandra Robaszkiewicz z biura prasowego powiedziała, że firmie chodzi o dobro klientów, którzy alarmowali sieć o przypadkach, gdy z parkingów korzystały osoby postronne.

Dodała, że płatne systemy parkingowe firma wprowadza tylko w wyjątkowych sytuacjach. W Łodzi wdrożono je w kilku sklepach. Pierwsza godzina parkowania jest bezpłatna, za każdą kolejną trzeba zapłacić od 3 do 10 zł.

Nie odśnieżyłeś samochodu? Dostaniesz wysoki mandat

Więcej o:
Komentarze (213)
Łódź: Lidl wprowadził opłaty na parkingu przed sklepem
Zaloguj się
 • erte2

  Oceniono 59 razy 51

  Uważam że jest to całkiem słuszne i uzasadnione podejście pod warunkiem że pierwsza godzina czy dwie są bezpłatne.
  W Szczecinie, przy ul.Witkiewicza, Lidl wybudował całkiem spory parking (za który zapewne zapłacił całkiem spore pieniądze). I parking spełniał swoje zadanie do czasu kiedy obok stanął duży blok mieszkalny którego mieszkańcy potraktowali parking Lidla jak swój. I od tego czasu znalezienie na nim miejsca graniczy z cudem, co odstręcza potencjalnych klientów bo nie ma gdzie auta postawić.

 • freeasinfreedom

  Oceniono 43 razy 39

  Janusze i Grażyny nieutuleni w żalu. Znowu poniżani i gnębieni przez Niemców.

 • dorbi

  Oceniono 41 razy 37

  Parkingi pod sklepami są regularnie wykorzystywane jako publiczne. Widać to zimą po zamrożonych od rana szybach i to jest połowa zajętych miejsc! Nie dziwi mnie wprowadzenie biletów. Mnie to rybka bo ja tam tylko zakupy robię ale cwaniaki cebulaki niech płacą.

 • hlynurbjorn

  Oceniono 40 razy 34

  Klasyka. Polski kierowca nie patrzy na znaki drogowe - tam jest jasne info. Co więcej, namalowane na powierzchni napisy i obwieszone wszystkie parkingowe latarnie, obklejone drzwi, info przy kasach to również za mało.

 • komentator9876

  Oceniono 39 razy 31

  Jeżeli Pan Radosław jeżdżąc samochodem nie patrzy na znaki to lepiej niech w trosce o życie i zdrowie swoje i innych dobrowolnie odda prawo jazdy do organu który je wydał lub na najbliższy posterunek Policji bo następnym razem może nie zauważyć czerwonego światła lub znaku STOP i wtedy będzie tragedia.

 • acototak

  Oceniono 32 razy 30

  Zanim zainstalowano parkomaty na parkingu Lidla na Sokratesa niedaleko końcowej stacji metra, to większość samochodów należała do dojeżdżających metrem, a nie do klientów Lidla.

 • m.c.hrabia

  Oceniono 25 razy 23

  ich parking ich sprawa, zawsze można robić zakupy w społem, ewentualnie w samopomocy chłopskiej.

 • kka69

  Oceniono 24 razy 22

  NA Bemowie, przy Batalionów Chłopskich jest Kaufland, którego parking jest zawsze pełny , nawet w nocy, jak sklep nie pracuje.
  A to dlatego ,że na nowych osiedlach nie robia parkingów.
  Tam tez powinni wprowadzić opłaty za parkowanie, bo normalni klienci nie maja gdzie zaparkować.

 • Jan Kalinowski

  Oceniono 24 razy 22

  U nas w Bydgoszczy dawno parking platny po godzinie parkowania a to ze względu na sąsiedztwo największego marketu Zielone Arkady,z ciasnymi wjazdami do ich parkingu i klienci woleli parkować przy Lidlu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX