21 stycznia to bardzo ważny dzień. Tego dnia obchodzimy Dzień Babci. Pamiętajcie o swoich

21 stycznia obchodzimy Dzień Babci. Google poświęcił babciom doodle'a, a Para Prezydencka złożyła życzenia: "Jesteście Państwo bohaterami dzieciństwa, powiernikami młodzieńczych tajemnic".

W Polsce święto babć obchodzimy od 1964 roku. 21 stycznia Dzień Babci oprócz Polaków obchodzą też Bułgarzy i Brazylijczycy. Święto obchodzą też inne nacje, ale innego dnia. Hiszpanie - 26 lipca, Rosjanie – we wrześniu lub październiku oraz  Francuzi – w pierwszą niedzielę marca.

O złożeniu życzeń przypomina też Google. Firma poświęciła dzisiejszego doodle’a babciom.

Google Doodle z okazji Dnia BabciGoogle Doodle z okazji Dnia Babci Fot. Google Doodle

Andrzej Duda składa życzenia z okazji Dnia Babci

Życzenia babciom złożyła też Para Prezydencka.

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka składamy wszystkim Babciom i Dziadkom nasze najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijcie Państwo wyrazy szacunku i wdzięczności za dobro, którego polskie rodziny doświadczają dzięki Państwa trosce i miłości.

- napisali Andrzej i Agata Dudowie.

Dziadkowie to nieoceniony skarb w życiu każdego dziecka. Szczególna nić porozumienia i wyjątkowy autorytet sprawiają, że są Państwo często bohaterami dzieciństwa, powiernikami młodzieńczych tajemnic, życiowym punktem odniesienia. Dzięki Państwu najmłodsi rozumieją, że kolejne pokolenia potrzebują siebie nawzajem. Więź, którą podtrzymują Państwo z wnukami, oraz wsparcie niesione ich rodzicom to także nieoceniony wkład w proces wychowania.

- dodali. Całe życzenia Pary Prezydenckiej dostępne są tutaj.

Premier składa życzenia babciom i dziadkom

Życzenia dla babć i dziadków, których święto wypada w poniedziałek, złożył też  Mateusz Morawiecki. Premier powiedział, że seniorom szacunek należy się nie tylko od ich dzieci i wnuków, ale również ze strony całego społeczeństwa i państwa.

Więcej o: