Arabia Saudyjska chce pomóc polskim Tatarom. Jest zdecydowana reakcja Brudzińskiego

Arabia Saudyjska chce sfinansować Muzułmańskie Centrum Kultury i Edukacji w Białymstoku. Nowy szef MSWiA Joachim Brudziński już zapowiedział, że ministerstwo będzie "bacznie przyglądać się jego powstawaniu".

Arabia Saudyjska chce sfinansować Muzułmańskie Centrum Kultury i Edukacji imienia króla Salmana Strażnika Dwóch Świętych Meczetów w Białymstoku. Jak podaje białostocka „Gazeta Wyborcza”, negocjacje trwały rok. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nieruchomości oraz wyposażenie placówki.

- Jest to podarunek Arabii Saudyjskiej wobec Tatarów Polskich, muzułmanów, którzy od ponad 600 lat żyją zgodnie i w harmonii w RP - powiedział mufti Tomasz Miśkiewicz z Muzułmańskiego Związku Religijnego RP podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielami mniejszości etnicznych i religijnych w Polsce.

W Centrum docelowo ma znajdować się siedziba Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP, mają odbywać się lekcje religii, języka arabskiego i kaligrafii.

MSWiA przyjrzy się budowie centrum

Joachim Brudziński jest sceptyczny wobec tego pomysłu. Minister zapowiedział, że MSWiA będzie monitorowało powstawanie centrum. Zareagował na felieton ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, któremu również nie podoba się pomysł zbudowania muzułmańskiego centrum w Białymstoku.

Zleciłem odpowiednim departamentom w @MSWiA_GOV_PL monitorowanie tej sprawy. Nie wydaje mi się aby odlegli, kulturowo, mentalnie, historycznie i geograficznie ortodoksyjni saudyjscy wahabici mieli wspierać polskich Tatarów, którzy zawsze mogli liczyć na wsparcie własnej Ojczyzny.

- napisał Joachim Brudziński

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski napisał, że uzależnienie Tatarów od "radykalnego odłamu islamu z Arabii Saudyjskiej niesie niebezpieczeństwo, tak dla państwa polskiego, jak i dla nich samych".

Polecam felieton, który napisałem w @rmf_fm nt. Muzułmańskiego Centrum Kultury i Edukacji, fundowanego w #Bialystok przez nietolerancyjną i wspierającą niebezpiecznych radykałów Arabię Saudyjską. @MorawieckiM @jbrudzinski @MSWiA_GOV_PL @M winni zareagować

- napisał wcześniej ks. Isakowicz-Zaleski.

Nie tylko chrześcijanie wierzą w Jezusa. To jeden z najważniejszych proroków islamu

Więcej o: