Zabierał 14-latkę na weekendy do domu. Były wychowawca domu dziecka podejrzany o pedofilię

Gorzowska prokuratura sprawdza, czy były wychowawca domu dziecka w Sulęcinie molestował małoletnie podopieczne. O sprawie śledczych poinformował dyrektor placówki.

Łukasz M. po studiach pedagogicznych zaczął pracę jako wychowawca w domu dziecka w Sulęcinie (woj. lubuskie). Prokuratura sprawdza, czy 29-latek uwiódł 14-letnią podopieczną. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Były wychowawca domu dziecka usłyszał zarzuty

Łukasz M. usłyszał dwa zarzuty: doprowadzenia małoletniej do poddania się tzw. Innym czynnościom seksualnym oraz składania małoletniej propozycji odbywania tych czynności za pomocą mediów społecznościowych.

- Jeśli chodzi o doprowadzanie do poddania się innym czynnością seksualnym to miało miejsce od kwietnia do czerwca 2107 roku. Natomiast jeśli chodzi o drugi czyn to miało miejsce w okresie kilku dni czerwca 2017 roku - powiedział w rozmowie z portalem Eska.pl Roman Witkowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie. Dziennikarze portalu dotarli do matki dziewczynki. Powiedziała, że mężczyzna zabierał jej córkę na weekendy do swojego domu.

Prokuratura sprawdza, czy Łukasz M. molestował też inne podopieczne. 29-latkowi grozi od 2 do 12 lat więzienia. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

Prokuraturę poinformował dyrektor

Śledztwo w tej sprawie wszczęto w listopadzie 2017 roku po doniesieniu złożonym przez dyrektora placówki. 7 grudnia 29-latek trafił do aresztu. Decyzją sądu spędzi tam dwa miesiące.

W sulęcińskim domu dziecka przebywa obecnie 15 podopiecznych w wieku od 10 do 18 lat. Placówka działa od 2012 roku. Dziennikarze „Gazety Lubuskiej” próbowali uzyskać komentarz dyrektora, spotkali się z odmową.

Więcej o:
Komentarze (44)
Sulęcin: były wychowawca domu dziecka podejrzany o pedofilię
Zaloguj się
 • piotrm74

  Oceniono 19 razy 9

  Matka dziewczynki z domu dziecka poinformowała.... Teraz to matka?
  Walka 0 500 + rozpoczęta...

 • drozd215a

  Oceniono 17 razy 9

  Dziennikarze portalu dotarli do matki dziewczynki. Powiedziała, że mężczyzna zabierał jej córkę na weekendy do swojego domu.
  ------
  Szkoda że ta troskliwa mamusia nie zabierała jej do domu, dziecko by się zapewne ucieszyło.

 • kamuimac

  Oceniono 14 razy 8

  cóż dyrektor widać podkablował z zazdrosci że dała młodemu wychowawcy a nie jemu :) teraz już nie bedzie miał konkurencji :)

 • zawszedak111

  Oceniono 7 razy 5

  "Jeśli chodzi o doprowadzanie do poddania się innym czynnością seksualnym to..." - redaCHtorze, głąbie - czynnościOM!!! Poziom pisowni na tym portalu zwala z nóg.

 • kann2

  Oceniono 6 razy 4

  "doprowadzanie do poddania się innym czynnością seksualnym"

  Cenisz dobre dziennikarstwo?

 • lubat

  Oceniono 4 razy 4

  Nie docenia się prawdziwych wychowawców - zawistnicy! Chłopina chciał nauczyć podopieczne wszystkiego, życia, a nie tylko rachunków czy fizyki:)

 • dobrylos

  Oceniono 4 razy 4

  Dyrektor placówki akceptował wypożyczanie dziewczynki ? Policja musi sprawdzić zawartosc i jego komputera.

 • piotrm74

  Oceniono 10 razy 4

  mamusia pewnie młodsza od wychowawcy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX