"Powiesili" europosłów na szubienicach. Reporterzy sprawdzili ich związki z neonazistami

"Polscy neonaziści" to efekt śledztwa dziennikarzy "Superwizjera". Materiał opowiada o stowarzyszeniu "Duma i Nowoczesność". Członkowie tej organizacji powiesili na szubienicach zdjęcia europosłów PO.

„Superwizjer” wyemituje reportaż Bertolda Kittla, Piotra Wacowskiego i Anny Sobolewskiej o stowarzyszeniu „Duma i Nowoczesność”, które wchodzi w skład Ruchu Narodowego.

Powiesili zdjęcia posłów PO na szubienicach

Dwa miesiące temu w Katowicach członkowie stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność" powiesili na szubienicach wizerunki polskich europosłów. Za to, że ci zagłosowali za rezolucją uznającą przygotowywane przez PiS reformy sądownictwa za zagrożenie dla praworządności w Polsce. Na szubienicach narodowców zawisły zdjęcia Michała Boniego, Danuty Huebner, Danuty Jazłowieckiej, Barbary Kudryckiej, Julii Pitery i Róży Thun.

- Narodowcy wieszają zdrajców w Katowicach. Dziś wieszają zdjęcia a jutro...?? – pytał wtedy poseł PO Grzegorz Frugo.

Policja zareagowała dopiero następnego dnia. Głos w sprawie zabrał nawet szef Parlamentu Europejskiego, Antonio Tajani. Zaniepokojony bezpieczeństwem polskich europarlamentarzystów napisał do premier Beaty Szydło.

ZOBACZ TEŻ: Ziobro o wieszaniu zdjęć polityków PO. "Akcja wywołuje reakcję. Pamiętam zdjęcia kaczki..."

Superwizjer przeprowadził dziennikarskie śledztwo

„Wiceprezes Stowarzyszenia Duma i Nowoczesność wieszał na szubienicach portrety polityków. Prezes Stowarzyszenia w mundurze SS wychwalał Adolfa Hitlera. Co łączy Ruch Narodowy z neonazistami?” - słyszymy w zapowiedzi materiału, która ukazała się na Twitterze programu. Dziennikarze „Superwizjera” przeniknęli do szeregów organizacji by dowiedzieć się, kim są jej członkowie i czym się zajmują. Efekty ich śledztwa będzie można zobaczyć w sobotę o godzinie 20:00 na TVN24.

Czym zajmuje się Stowarzyszenie Duma i Nowoczesność?

Stowarzyszenie "Duma i Nowoczesność" jest organizacją pożytku publicznego. Jak czytamy na stronie internetowej organizacji, stowarzyszenie działa na rzecz m.in  "podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości; mniejszości narodowych i etnicznych oraz języka regionalnego; działalności charytatywnej; przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym czy obronności państwa i działalności Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej".

Więcej o: