Pogoda da się nam we znaki. IMGW wydał ostrzeżenia dla prawie całej Polski

Pogoda w czwartek nie będzie nas rozpieszczać. Miejscami może być niebezpiecznie - IMGW wydał ostrzeżenia aż dla 14 województw. Na co i gdzie powinniśmy uważać?

Pogoda w drugiej połowie stycznia to wielki powrót zimy. W wielu miastach Polski pojawił się śnieg, a temperatury spadły poniżej zera. Czwartek będzie stanowił kolejną odsłonę tego, czego jesteśmy świadkami już od kilku dni.

IMGW prognozuje przede wszystkim duże opady śniegu oraz silny wiatr. Ostrzeżenia wydano w sumie dla 14 województw - czwartek powinien upłynąć spokojnie na Pomorzu Zachodnim oraz Warmii i Mazurach.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem, zawiejami i zamieciami śnieżnymi oraz opadami śniegu wydano dla województw: lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego, pomorskiego, podlaskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego oraz opolskiego.

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed bardzo silnym wiatrem wydano natomiast dla województwa śląskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego. W porywach może wiać tam z prędkością nawet 80 km/h, a rejonach górskich - do 100 km/h.

Pogoda na kolejne dni

W czwartek temperatury będą się wahać od minus 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 5 stopniu na Dolnym Śląsku.

W kolejnych dniach będzie już nieco cieplej - w piątek znów najzimniej będzie w Suwałkach. W pozostałej części Polski temperatury raczej na plusie - od 1 na zachodzie i w centrum kraju do maksymalnie 3 stopni na południu.

W sobotę mróz zawita do zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego czy mazowieckiego. Temperatury dodatnie tylko na Dolnym Śląsku oraz w Małopolsce.

Więcej o: