Zemsta za to, że nie głosowała? Ktoś wysmarował fekaliami biuro posłanki Nowoczesnej

Kornelia Wróblewska z Nowoczesnej znalazła się na celowniku wandali. Okna jej biura poselskiego zostały wysmarowane fekaliami.

Biuro Kornelii Wróblewskiej z Nowoczesnej mieści się w Zamościu, przy ul. Ormiańskiej. Kilka dni temu szyby biura zostały wysmarowane kałem. O akcie wandalizmu poinformowali lokalni działacze Nowoczesnej portal roztocze.net w sobotę.

Zemsta za niegłosowanie? 

W mediach domniemywa się, że osoba, która to zrobiła chciała się zemścić na posłance. Kornelia Wróblewska nie wzięła udziału w głosowaniu nad projektem "Ratujmy Kobiety". 

- Wahałam się, bo liberalizacja jest potrzebna. W tym projekcie są jednak dwa zapisy, pod którymi nie mogłam się podpisać. Pierwszym jest aborcja na żądanie do 12 tygodnia ciąży, czyli aborcja 3-miesięcznego dziecka. Bo dla mnie to jest już dziecko - mówiła posłanka w rozmowie z Gazeta.pl. - Drugi zapis, z którym się nie zgadzam, dotyczy tego, że 15-latki mogą dokonywać aborcji bez wiedzy opiekuna prawnego.

Zabrakło głosów opozycji

Przypomnijmy, że obywatelski projekt "Ratujmy Kobiety" został odrzucony w pierwszym czytaniu. Przeciwko ustawie było trzech posłów PO (Marek Biernacki, Joanna Fabisiak i Jacek Tomczak), a 29 parlamentarzystów tej partii nie wzięło udział w głosowaniu. W głosowaniu nie wzięło udziału również 10 członków Nowoczesnej. Co ciekawe za skierowaniem projektu do dalszych prac zagłosowało 58 posłów PiS.

"Zapisywałam się do partii Nowoczesna, a nie Średniowieczna". Troje posłów Nowoczesnej zawiesiło swoje członkostwo

Więcej o: