Przychodnia zwolniła doktora Wieczorka. Lekarz nie chciał przyjmować "pacjentów z PiS"

Lekarz z Pomorza, który na drzwiach gabinetu zawiesił kartkę z napisem "W tym gabinecie nie leczymy pacjentów z PiS", został zwolniony z przychodni Panaceum. "Przychodnia jest niesłusznie powiązana ze skandaliczną wywieszką" - twierdzi placówka, w której pracował.

O sprawie zrobiło się głośno wczoraj za sprawą Facebooka. Wojciech Wieczorek, lekarz z NZOZ Panaceum w Rumi miał zawiesić na drzwiach gabinetu kartkę z napisem: "W tym gabinecie nie leczymy pacjentów z PiS ponieważ wyposażenie zostało zakupione z dotacji funduszy WOŚP". Lekarz pochwalił się zdjęciem na grupie "Jestem gorszego sortu!", informacja szybko rozeszła się w innych mediach społecznościowych.

Tego samego dnia przychodnia poinformowała, że zwolniła lekarza. "W związku z zaistniałą sytuacją Przychodnia Panaceum z dn. 16.01.2018 zakończyła współpracę z dr. Wojciechem Wieczorkiem" - czytamy w wyjaśnieniu zamieszczonym na stronie placówki.

Lekarz z Panaceum zwolnionyLekarz z Panaceum zwolniony Screen ze strony panaceum-rumia.pl

Zdjęcie nie pochodzi z Panaceum


Przychodnia podkreśla, że kartka z kontrowersyjnym napisem nie pojawiła się u nich. "Wywieszka na drzwiach umieszczona na stronie nie pochodzi z przychodni Panaceum! Informujemy, że Panaceum jest niesłusznie powiązane ze skandaliczną wywieszka. Każdy pacjent jest dla nas ważny." - informuje placówka. Wczoraj w rozmowie z portalem Gazeta.pl pracownica Panaceum zasugerowała, że lekarz mógł wywiesić kartkę w swoim prywatnym gabinecie w Gdyni.

Klauzula sumienia dla fizjoterapeutów? Tak absurdalnych tłumaczeń PiS jeszcze nie miał

Więcej o:
Komentarze (656)
Nie chciał leczyć "pacjentów z PiS". Został zwolniony
Zaloguj się
 • evergreen111

  Oceniono 150 razy 122

  Dlaczego magister Zero nie protestuje? Przecież niedawno bronił drukarza, który odmówił pracy dla osoby homoseksualnej? Wtedy Zero powiedział, że drukarz miał prawo odmówienia wykonania usługi, a gość powinien po prostu pójść do innej drukarni!

 • jpy1

  Oceniono 147 razy 113

  Powiedział głośno to o czym myśli większość ludzi. Skoro pisowcom tak bardzo nie pasuje WOŚP to nie leczcie się na ich sprzęcie.

 • owca888

  Oceniono 117 razy 93

  Drodzy mieszkańcy Rumi,
  na waszym miejscu zaczęłabym bojkotować przychodnię Panaceum - ale wyłącznie za to, że wyrzuciła tego lekarza. BRAWO TEN PAN!
  Jego "wina" polega tylko na tym, że chciał uświadomić hipokrytom ich hipokryzję.
  Wstydźcie się. właścicielu i zarządzie.

 • krynolinka

  Oceniono 89 razy 77

  Pacjent wchodząc do gabinetu powinien ufać, że lekarz wszystko zrobi żeby pomóc. Od kiedy na szeroką skalę zaczęła działać klauzula "sumienia" nikt już takiej pewności nie ma. Zwłaszcza od wyskoku jednego nawróconego aborcjonisty,który miał koło tyłka dobro pacjentki a kierował się własnym widzimisię.

 • zgryz3

  Oceniono 73 razy 61

  Jaka firma wrzuciła z pracy czarnych i pisowatych troglodytów, kiedy publicznie głosili coś nieporównanie groźniejszego dla państwa - wyższość prawa bożego nad państwowym?

 • wolak007

  Oceniono 65 razy 51

  Niech PiS wyrzuci z Polski wszystkich, którzy nie popierają PiS? Wtedy będą mogli stworzyć swój narodowy obóz koncentracyjny zwany 4RP pod wezwaniem JP2?

 • 12jontek

  Oceniono 55 razy 47

  A jak lekarz odmawia leczenia niepłodności zasłaniając się klauzulą sumienia to jest dobrze?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX