Pytają Owsiaka o Kaczyńskiego. "Życzę zdrowia! Na kupionych przez nas łóżkach dla seniorów"

- Zdrowia życzę! Na bardzo wygodnym łóżku, których kupiliśmy 8 tys. dla seniorów - powiedział Jerzy Owsiak, zapytany o to, co chciałby przekazać Jarosławowi Kaczyńskiemu.

- To co wydarzyło się wczoraj, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania - powiedział Jerzy Owsiak w trakcie konferencji, na której podsumował 26 finał WOŚP. Podkreślał, że był to jeden z najbezpieczniejszych finałów od lat. Do tego Orkiestra idzie po kolejny rekord - kwota zadeklarowana po zakończeniu zbiórki jest o 20 mln wyższa, niż rok temu. A niektóre zbiórki i aukcje wciąż trwają. 

W tym roku cichsze niż zazwyczaj zdawały się głosy krytyki wobec Orkiestry, w tym te ze środowiska PiS. Wyjątkami byli wicepremier Beata Szydło i wiceminister Patryk Jaki.

Na poniedziałkowej konferencji dziennikarka z Pikio.pl zapytała Owsiaka, jak brzmiałoby jedno zdanie, które mógłby powiedzieć bezpośrednio do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. 

- Zdrowia życzę! - powiedział z uśmiechem twórca WOŚP. - Na bardzo wygodnym łóżku, których kupiliśmy 8 tys. dla seniorów. Życzę panu, panie prezesie, żeby żadna odleżyna nie powstała. Na tych łóżkach na pewno nie powstanie - powiedział.

- Zdrowia życzę, bo zdrowie jest najważniejsze. Jeśli możemy w tym zdrowiu pomóc, to pomagamy - dodał.

WOŚP dla noworodków i seniorów

WOŚP tradycyjnie zbiera pieniądze na pomoc medyczną dla dzieci. Środki z kilku ostatnich finałów trafiły też - poza leczeniem najmłodszych - na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

W tym roku WOŚP po raz kolejny grał dla noworodków. - Za 81 mln zł będziemy mogli kupić sprzęt z najwyższej półki. Już w marcu pierwsze zakupy - zapowiedział Jerzy Owsiak. Wymienił m.in. leżanki dla rodziców, którzy czuwają przy chorych dzieciach, a którzy dzisiaj często muszą spać na karimatach na podłodze.

Więcej o:
Komentarze (184)
Pytają Owsiaka o Kaczyńskiego. "Życzę zdrowia! Na kupionych przez nas łóżkach dla seniorów"
Zaloguj się
 • zsm-5

  Oceniono 28 razy 16

  Racja. Przez krótką chwilę kaczor może się powylegiwać. Potem niech zwolni miejsce dla następnego z PiS.

 • lodzermensz1

  Oceniono 22 razy 14

  No trudno żeby życzył mu zdrowia w inkubatorze, kupionym za zebrane pieniądze.
  Łóżko dla seniorów pasuje najlepiej.

 • agnrodis

  Oceniono 20 razy 12

  Krytyka ze strony PiS jest mniejsza w tym roku, bo spora czesc PiSu, ta lojalna Rydzykowi, a nie Kaczynskiemu, zajeta byla lizaniem ran zadanych przez reorganizajce rzadu. Oś Rydzyk- Macierewicz-Gazeta Polska, zajela sie krytyka Dudy i zabraklo im czasu, zeby napasc na Owsiaka i Orkiestre.

 • gg7887

  Oceniono 13 razy 9

  Owsiak się pomylił - lepiej to łóżko zostawić dla kogoś bardziej wartościowego niż ten hitlerek i zawistny bratobójca

 • 111pln

  Oceniono 13 razy 9

  Czy u forumowych trolików, już zalaminowane oświadczenia siedzą w portfelikach? Matka Kurka dała przykład, więc śmiało... "...nie życzę sobie i będę wyciągał konsekwencje prawne..."

  Beka z hejterów...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX