Chazan o aborcji. Chce, by karać "nawet taksówkarza, który dowiózł kobietę na zabieg"

Zdaniem prof. Bogdana Chazana aborcja jest "zamachem na życie człowieka" i karać za nią należy nie tylko lekarza czy kobietę, ale nawet... osobę która dowiezie ją na zabieg.

Wraz z wpłynięciem do Sejmu dwóch projektów dot. dostępu aborcji (ten liberalizujący prawo już odrzucono) dyskusja na ten temat powróciła do mediów. "Rzeczpospolita" do swojego programu na żywo zaprosiła prof. Chazana.

Ginekolog, który kiedyś sam przeprowadzał zabiegi przerywania ciąży dziś jest zdecydowanym przeciwnikiem aborcji - i co przewidywalne, takie właśnie poglądy przedstawiał w rozmowie. Przerwanie ciąży nazwał "zamachem na życie człowieka". - Każdy, kto jego zamachu dokonuje, powinien ponieść konsekwencje prawne. Bez względu na to, czy to jest sama kobieta, położna, lekarz, czy taksówkarz, który dowozi kobietę na zabieg - stwierdził lekarz. Mówił, że "żałuje" wykonywania aborcji. 

Prof. Chazan ocenił, że politycy prawicy "nie powinni przywiązywać zbyt dużej wagi" do czarnych protestów. Zdaniem ginekologa ich uczestnicy to środowiska "lewackie", zaś ogół społeczeństwa ma raczej popierać zaostrzenie prawa aborcyjnego i ograniczenie dostępu do przerywania ciąży. 

Projekty dot. aborcji w Sejmie

Na zeszłotygodniowym posiedzeniu Sejm odrzucił obywatelski projekt "Ratujmy kobiety". Za skierowaniem go do dalszych prac była większość opozycji i część posłów PiS. Jednak większość członków partii rządzącej zagłosowała za jego odrzuceniem. Do tego 29 posłów PO nie wzięło udziału w głosowaniu, a 3 zagłosowało za jego odrzuceniem. Podobnie było w Nowoczesnej. 

Sejm skierował za to do dalszych prac projekt komitetu "Zatrzymaj aborcję". Celem projektu jest wykreślenie z ustawy o planowaniu rodziny wyjątku pozwalającego na przerwanie ciąży ze względu na stwierdzoną prenatalnie niepełnosprawność lub chorobę.

Więcej o:
Komentarze (399)
Chazan o aborcji. Chce, by karać "nawet taksówkarza, który dowiózł kobietę na zabieg"
Zaloguj się
 • anzimonek

  Oceniono 96 razy 94

  A jak przyszła pieszo, to ukarać sprzedawcę i producenta butów oraz miasto, za wykonanie chodnika, po którym szła a w ogóle to spalić na stosie... to menda dopiero !

 • stanczykowo

  Oceniono 83 razy 79

  Niestety prawo nie działa wstecz i Chazana nie da się już wsadzić.
  Skoro jednak tak się teraz "pięknie nawrócił", to może niech się zacznie publicznie biczować. Tak powiedzmy 100 batów za każdą skrobankę przez niego wykonaną.

 • Mirka Ewa

  Oceniono 62 razy 58

  Doroboleś się na skrobankach, powinieneś oddać cały majątek jakiejś fundacji pro live, bo jesteś niewiarygodny. I dopiero wtedy zabierać glos .

 • rodrigezoo

  Oceniono 61 razy 57

  Malo tego, zamknąć korporację, do której należy podejrzana taksówka !!!

 • czechy11

  Oceniono 49 razy 45

  Chazan dokonał Ok 1000 aborcji. Zatem mamy do czynienia z ludobójstwem. Ludobójstwo nie ulega zgodnie z prawem międzynarodowym przedawnieniu również na karanie nie ma wpływu to czy prawo akceptujące w danym czasie ludobójstwo na to zezwalało. Wniosek: aresztować Chazana.

 • sofie4321

  Oceniono 44 razy 40

  proponuję karać również przechodniów, którzy widzieli taksówkę dowożącą kobietę na zabieg aborcji

 • ojciecborowik1

  Oceniono 38 razy 34

  Oszołom który zbił fortunę na skrobaniu,domaga się absurdalnych kar.Tytuł profesora w tym przedziwnym kraju dawno został zdeprecjonowany,ratujmy zawód lekarza...

 • krynolinka

  Oceniono 40 razy 32

  Taksiarz zrobi przedwstępny wywiad lekarski. A po co to panienka do tego szpitala się wybiera..No gadać mi tu szybciorem jak na spowiedzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX