Mimo choroby nie zapomina o pomaganiu innym. Łukasz Berezak po raz kolejny zbierał dla WOŚP

Tegoroczny finał WOŚP za nami. W poniedziałek rano Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy miała na koncie już 81 mln zł. Jak co roku, pieniądze zbierał także najsłynniejszy gimnazjalista ze Szczecina, Łukasz Berezak.

Chłopiec, który na co dzień sam walczy z ciężką chorobą, nie zapomina o pomocy innym. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Właśnie pochwalił się tegorocznym wynikiem.

Łukasz Berezak od lat wspiera WOŚP

Łukasz Berezak zaczął wspierać WOŚP w 2013 roku. Rok później, podczas 22. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, o dzielnym chłopcu usłyszała cała Polska. Od tamtej pory fani WOŚP co roku wypatrują Łukasza na ulicach jego rodzinnego Szczecina. Tak było też w ostatnią niedzielę, gdy Łukasz Berezak wziął udział w zbiórce już szósty rok z rzędu.

Po podliczeniu pieniędzy z puszki okazało się, że chłopiec zebrał 9 234,55 zł. Z dumą pochwalił się wynikiem na Facebooku. Jego profil śledzi prawie 100 tys. osób. „Mamy to! - napisał.

Pod postem pojawiło się wiele pozytywnych komentarzy.

MŁODY ... nie znamy się osobiście, ale to co robisz dla innych wywołuje uśmiech na twarzy i dumę w sercu, że są tacy wspaniali młodzi ludzie, którzy nie bacząc na swoje słabości bezinteresownie pomagają innym. (...) uznanie i szacunek dla Ciebie to zbyt małe słowa... 3maj się dzielnie i walcz o swoje zdrowie.
Jesteś Wieeelki. twoje serducho jest tak mocno przepełnione miłością i radością, że potrafisz zarazić nią wszystkich pozostałych. Twój uśmiech na twarzy , że hej, mówi wszystko. Jesteśmy dumni z Ciebie i Chłopie nasz trzymaj się długo, mocno i bądź zdrów póki Ci sił starczy a my podążymy za Tobą. Może znajdą się naśladowcy godni Ciebie. Tego życzę każdemu.
Jesteś cudownym chłopakiem, oby udało mi się wychować córkę na tak wspaniałego człowieka

Łukasz Berezak od dziecka walczy z ciężką chorobą

Łukasz Berezak walczy z chorobą Leśniowskiego-Crohna, czyli nieswoistym zapaleniem jelit. Cierpi także na wrodzony niedobór odporności. W trakcie kolejnych lat życia na jaw wyszły kolejne choroby: zespół Cushinga, którego nabawił się z powodu leczenia sterydami, kamicę nerkową, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu serca oraz osteoporoza. Codziennie co 2-3 godziny bierze leki. Są bardzo drogie, roczny koszt leczenia chłopca to około 45 tys. zł.

W sierpniu br. Łukasz Berezak sam potrzebował pomocy. Gdy jego rodzice zorganizowali zbiórkę, na pomoc ruszył Jurek Owsiak. Udało się wtedy zebrać ponad 67 tys. zł z potrzebnych 45 tys. Dodatkowe środki rodzice Łukasza przeznaczyli na specjalistyczne łóżko, profilowany fotel biurowy, stacjonarny rower do rehabilitacji oraz zajęcia rehabilitacyjne pod okiem specjalisty.

ZOBACZ TEŻ: Jest najbardziej znanym wolontariuszem WOŚP. Dziś sam Jurek Owsiak prosi o pomoc dla Łukasza

W tym roku na ulice polskich miast wyszło 120 tys. wolontariuszy. Zbierali na sprzęt, który pomoże w leczeniu noworodków. W poniedziałek rano podano informację, że na koncie Orkiestry jest już 81 mln zł. To daje szansę na pobicie zeszłorocznego rekordu - wówczas zebrano łącznie 105 mln zł.

ZOBACZ TEŻ: WOŚP idzie po rekord! Mimo mrozu wolontariusze nie zawiedli, zebrana kwota przebiła zeszłoroczną

Gazeta.pl, jak co roku, gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Zbierzmy razem rekordową sumę! Żeby wesprzeć WOŚP, kliknijcie w ten link: https://www.siepomaga.pl/gazetapl1

Jerzy Owsiak zaprasza na aukcje WOŚP

Więcej o:
Komentarze (11)
WOŚP: Łukasz Berezak po raz kolejny zbierał pieniędze dla WOŚP
Zaloguj się
 • wojtusia

  Oceniono 10 razy 10

  jesteś najlepszym przykładem na to, że dobro powraca
  ta idea potrzebuje takich bohaterów jak Ty

 • krypta.w

  Oceniono 7 razy 7

  Wielki szacun dla Łukasza.

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 9 razy 7

  Łukaszu pamiętam Cię od lat. Pamiętam, jak pisowi politycy próbowali odebrać i Tobie, i nam radość i poczucie wspólnoty Orkiestry.
  Panie i Panowie "Łukaszowaci", wielki szacunek i wielkie dzięki.

 • wolak_pospolity

  Oceniono 5 razy 5

  Woreta jeszcze nie napisał, że to postkomunista?

 • Hanna Maria

  Oceniono 4 razy 4

  ŁUKASZU , JESTEŚ WIELKI. BRAK SŁÓW , ŻEBY OKREŚLIĆ TO CO ROBISZ. ŻYCZĘ TOBIE ZDROWIA WYTRWAŁOŚCI I SIŁY. SZACUNEK DLA TWOICH RODZICÓW.

 • loneman

  Oceniono 2 razy 2

  Trolle zaspaly chyba po wczorajszej wlasnej wersji orkiestry tyle ze - nienawisci z jakiej ciesza sie tylko zleceniodawcy - z Kremla i wiemy skad jeszcze (tez nie polskich placowkach gesto rozlokowanych w kazdym miescie) - nie mowiac jak to chorego "wmanipulowano" rzekomo w zbiorke Owsiaka. Dla nich cel tego jest niewazny byle robil to ktos kogo uznaja czyli ksiadz, egzorcysta, jasnowidz lub inny oszolom o ich pogladach - co zrobi potem z $ ich nie obchodzi - bo ci hipokryci tak maja, cudze widza ale swojego bledu, kantu NIGDY.

 • oldthor

  Oceniono 4 razy -2

  Przodownik - 10000%

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX