"Jeden z dziesięciu" zdjęty z TVP2. Ciekawy ruch prezesa Kurskiego

Teleturniej "Jeden z dziesięciu" został przeniesiony z TVP2 do TVP1. Jak podały "Wiadomości", stało się tak na prośbę samych widzów, ale Jacek Kurski zdradza, że chodzi o "zysk" dla Jedynki.

- Serial "Korona królów" podbija serca telewidzów - ogłosiła w "Wiadomościach" TVP prowadząca Danuta Holecka. - Potwierdza to sondaż przeprowadzony na zlecenie Wirtualnej Polski. Większość ankietowanych pozytywnie najnowszą produkcję TVP - dodała, zapowiadając pochwalny materiał o krytykowanej, m.in. za kiepski poziom aktorstwa, produkcji.

Holecka zapowiedziała, że w związku "z licznymi prośbami telewidzów", którzy chcą obejrzeć zarówno "Koronę królów", jak i teleturniej "Jeden z dziesięciu" od poniedziałku (15 stycznia) teleturniej będzie emitowany w TVP1 o godzinie 18.55. Wcześniej program nadawano o tej samej porze, tyle że w TVP2. 

TVP zmienia ramówki

Z tego, co mówi sam prezes Jacek Kurski, wynika, że chodzi o oglądalność TVP1. - Dzięki temu mamy w TVP1 spójną i pełną ofertę od "Teleexpressu" do "Wiadomości", a publiczność nie musi szukać swoich ukochanych pozycji w innych kanałach. Jednocześnie wzmocniliśmy w ostatnim czasie TVP2 o inny codzienny teleturniej - siedem razy w tygodniu nadajemy "Koło fortuny" - dedykowany do klasycznej widowni Dwójki. Krótko mówiąc, mamy win-win - coś zyskała Dwójka, zyskuje też Jedynka - podsumował Kurski. 

Rzeczywiście, teraz w TVP1 powstanie blok informacyjno-rozrywkowy, w którym "Jeden z dziesięciu" - teleturniej z tradycjami, emitowany w Telewizji Polskiej od 1994 r. - będzie centralną pozycją i na pewno przyciągnie nowych widzów. 

Nowa wieczorna ramówka TVP1 ma wyglądać tak:

 • 18.30 - "Korona królów"
 • 18.55 - "Jeden z dziesięciu"
 • 19.30 - "Wiadomości"

Jak podaje branżowy portal wirtualnemedia.pl "w pierwszym tygodniu, według danych Nielsen Audience Measurement, serial "Korona królów" miał średnio 3,09 mln widzów i wygenerował 1,91 mln odsłon w serwisie vod.tvp.pl".

Więcej o:
Komentarze (193)
"Jeden z dziesięciu" przeniesiony do TVP1
Zaloguj się
 • komentarzmoj

  Oceniono 73 razy 65

  ...blok informacyjno-rozrywkowy:
  18.30 - "Korona królów"
  18.55 - "Jeden z dziesięciu"
  19.30 - "Wiadomości".

  Rozumiem, że część informacyjna to '1 z 10', a 'Wiadomości' to część rozrywkowa?

 • mer-llink

  Oceniono 48 razy 38

  Z tą "Koroną Królów" to jakaś straszliwa wpadka. Reżyserska. I cios w prestiż. Tak TVP, jak i Pana Kurskiego.
  Jak taki wytrawny lustrator jak pan Kurski Prezes nie sprawdził, kogo wraże siły podrzuciły mu do reżyserowania "Korony"?
  A najwyraźniej podrzuciły, aby ten reżyser sprytnie spartolił serial. I sprytnie spartolił.
  To z pewnością podsunięty Panu Kurskiemu - niczego nie świadomemu - agent.
  Bo jaką szkołę kończył Pan Reżyser Pacyna Wojciech?
  Ano - Uwaga! Uwaga! - kończył Moskiewski Instytut Filmowy.
  Znamy te Moskiewskie Instytuty (np. Instytut Służby Zagranicznej; ale Filmowy nie lepszy!!!): to wylęgarnie sprzedawczyków, pepiniery zdrajców, fabryki "śpiochów".
  A kiedy to tam studiował Pan Pacyna?
  Wcale nie ostatnio. On tam studiował w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku.
  U nas był stan wojenny, internowania, rozbijanie demonstracji ulicznych, Frasyniuk w więzieniu - a Pan Pacyna został wysłany na studiowanie w Moskwie. W tej indoktrynerskiej instytucji.
  Czyżby był "resortowym dzieckiem" i dlatego dostąpił zaszczytu delegacji na moskiewską uczelnię?
  A czy wrócił jako "uśpiony agent"?
  I gdy trzeba było zrobić dywersję w TVP, i gdy trzeba było zepsuć flagową produkcję Pana Kurskiego, to się akurat uaktywnił? Dostał od swego oficera prowadzącego zadanie: - Wy, Pacyna, zgłoście się do reżyserowania, i połóżcie sprawę. Już wy tam umiecie dobrze partolić, więc się przyłóżcie....
  W każdym razie Pan Kurski najął go do reżyserowania.
  A jak "Korona" jest reżyserowana - sami widzimy. Katastrofa. Brak pomysłu. Żenująca reżyseria. Fatalnie zrobiona obsada (z wyjątkiem pani Łabonarskiej, bo to prawdziwie zawodowa aktorka, choć o dziwnym poglądzie na świat, ale jako aktorka - pełny profesjonalizm;a taki np. pan Wójcik natomiast, imitujący Bogdana Smolenia, to pomyłka obsadowa wołająca o pomstę niebios, jeśli nie o dochodzenie prokuratorskie, dlaczego Pan Pacyna złośliwie obsadził w roli Króla Łokietka kogoś, kto dał parodię polskiego monarchy? itd., itd.).
  No wszystko wskazuje na to, że to była dobrze ukartowana, ukryta i sprawna intryga mająca zdyffamować, ośmieszyć i wystawić na razy czołowy serial TVP.
  Ale powtarzam: jak Pan Kurski mógł do tego dopuścić, aby wątpliwy człowiek przejął kontrolę nad produkcją? Zabrakło Panu Kurskiemu klasowej czujności? A może nie wiedział, ze Pan Pacyna jest absolwentem moskiewskim?
  Jak nie wiedział, to tym gorzej dla niego: omotali go ukryci lewaccy potakiwacze i podrzucili mu agenta na plan.
  Prawda: obudzony "śpioch" dobrze był przeszkolony, bo znakomicie wykonał swa robotę i skutecznie ośmieszył całe przedsięwzięcie robiąc wzorową chałturę.
  Doprawdy, pytań jest więcej.... Z podrzuceniem Pana Pacyny do "Korony" to ewidentny spisek i matactwo, na które Pan Kurski dał się nabrać. Ponadto: w trzeciej minucie ewidentnie słychać strzały...
  Panie Kurski, jak Pan mógł to zrobić Suwerenowi?

 • faustxyz

  Oceniono 41 razy 35

  Tanie sztuczki by zmusić z rozpędu do wchłonięcia żałosnej, nachalnej propagandy z kaczych "Wiadomości", nie panie Kurski nawet dla beki nie oglądam TVPiS.

 • puuchatek

  Oceniono 38 razy 30

  "…w związku "z licznymi prośbami telewidzów", którzy chcą obejrzeć zarówno "Koronę królów", jak i teleturniej "Jeden z dziesięciu"

  Czy pan Kurski naprawdę uważa widzów TVP za aż tak "ciemny lud", który nie potrafi zmienić kanału między jednym a drugim programem?…

 • zdzichu_bhp

  Oceniono 25 razy 23

  Czyli wciśnięcie jednej z niewielu pozycji jakie da się oglądać i ma jakąś wartość w TVP tak, aby może ktoś z rozpędu obejrzał Wiadomości albo aby nie przegapić 1 z 10 obejrzał serial. Nice try.

 • bzykk

  Oceniono 24 razy 20

  Parafrazując słynne powiedzenie- Tylko świnie siedza w kinie. Mozna rzec.... Tylko mochery oglądają tvkurską

 • serfwe erwr

  Oceniono 21 razy 17

  przecież to "lewicowy" program, promuje wiedzę naukową, która jest językiem diabła, boga lewaków...

  katolicy czerpią wiedzę z biblii, ambony i mediów oligarchy rydzyka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX