Wyjątkowy gest księdza z Elbląga. Całą tacę oddał do puszki WOŚP

Duchowny z Kościoła Polskokatolickiego przekazał datki z tacy do puszek wolontariuszom WOŚP.

Lokalny sztab WOŚP zapewnia, że ksiądz poinformował przed nabożeństwem, że datki, które trafią na tacę, zostaną przekazane Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. - Dziś 26 Finał WOŚP, grają z nami wszyscy - cieszył się Elbląski sztab, który pochwalił się zdjęciami z kościoła.

W komentarzach przeważają pochwały pod adresem księdza: 

Brawo dla księdza! 
Kilka lat temu za przyklejone na kurtce serduszko WOŚP zostałam wyproszona z kościoła. Dobrze widzieć, że czasy się zmieniają.
Nic by parafii nie ubyło chociaż raz w roku jedną tacę przeznaczyć na WOŚP. 
Wielki szacunek dla księdza, jestem pod wrażeniem. Kto daje, to 2 razy tyle dostaje.

Kościół polskokatolicki należy do rodziny Kościołów starokatolickich. Liczy sobie około 20 tys. wiernych. Czy różni się od Kościoła rzymskokatolickiego? Odrzuca dogmat o nieomylności papieża, odpusty i celibat, w liturgii używa języka polskiego. Jego najwyższą władzą jest zwoływany co 5 lat ogólnopolski synod. 

WOŚP z pomocą noworodkom

Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy gra w tym roku już po raz 26. Zbiera pieniądze na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków. Datki można przekazywać nie tylko do puszek z serduszkiem. Na Allegro.pl czekają ciekawe aukcje WOŚP, z których dochód też wspomoże orkiestrę. Przez stronę WOŚP można z kolei łatwo wykonać przelew, nawet na niewielką kwotę. Każda pomoc się liczy.

Polecamy też:

Gazeta.pl, jak co roku, gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Zbierzmy razem rekordową sumę! Żeby wesprzeć WOŚP, kliknijcie w ten link: www.siepomaga.pl/gazetapl1

Więcej o: