W zeszłym roku "Wiadomości" poświęciły WOŚP 14 sekund. W tym TVP zachowała się inaczej

"Dziś na ulicach polskich miast zbierane są pieniądze do puszek WOŚP". Tak, te słowa naprawdę padły w "Wiadomościach" TVP.

W ubiegłym roku "Wiadomości" TVP poświęciły WOŚP dokładnie 14 sekund. Była to tylko wzmianka prowadzącego. Krzysztof Ziemiec powiedział o WOŚP trzy zdania. 

WOŚP zaistniał w "Wiadomościach" TVP

W tym roku można mówić o poprawie. Powstał cały materiał dotyczący pomocy. Jak to wyglądało? Najpierw prezenterka Danuta Holecka poinformowała o kwocie zebranej na WOŚP (w czasie emisji "Wiadomości" TVP było to ponad 30 milionów złotych). Jej wzmianka o WOŚP trwała około 12 sekund, po czym Holecka zaczęła mówić o innych formach pomocy potrzebującym.

Następnie w "Wiadomościach" TVP wyemitowano materiał Marcina Szewczaka, który zaczynał się od trwającego finału WOŚP. Reporter poinformował o celu tej zbiórki (wyrównanie szans w leczeniu noworodków). Wszystko trwało około 17 sekund. Później Szewczak opisał inne akcje pomocowe, w które angażują się Polacy. Przywołał między innymi Szlachetną Paczkę czy pomoc Polakom z kresów.

Część komentujących zwraca uwagę, że "Wiadomości" nie odważyły się przygotować całego materiału o WOŚP, ale trzeba przyznać - jest postęp!

Wielka Orkiestra Świątecznej Jurka Owsiaka pomocy gra już po raz 26. 

Polecamy też:

Gazeta.pl, jak co roku, gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Zbierzmy razem rekordową sumę! Żeby wesprzeć WOŚP, kliknijcie w ten link: www.siepomaga.pl/gazetapl1

Więcej o: