Tym wpisem Szydło chciała uderzyć w Owsiaka. Rykoszetem oberwali TVP, prezydent i premier

"Akcje charytatywne są po to, by pomagać potrzebującym, a nie da nierozumnej promocji tych, którzy je organizują" - napisała wicepremier na Twitterze. Wpis miał uderzyć w Jerzego Owsiaka, ale efekt był marny.

Z jednej strony "wielki szacunek dla pomagających", a z drugiej zarzut braku pokory i "nierozumnej promocji" osób organizujących akcje charytatywne. Może się domyślać, że była premier chciała swoim wpisem uderzyć w Jerzego Owsiaka, ale tym samym uderzyła w sporą część obozu dobrej zmiany.

Telewizja Polska, choć w tym roku informuje o finale WOŚP, znacznie więcej czasu poświęca (dziwnym trafem akurat w tym dniu) innym zbiórkom - organizowanemu przez Caritas, a transmitowanemu w TVP koncertowi na rzecz ofiar wojny w Syrii i organizowanej przez TVP kweście na rzecz ofiar sierpniowych nawałnic.

Blogerka Kataryna zauważyła, że premier Mateusz Morawiecki promował w ten sposób Szlachetną Paczkę i występował na zdjęciu z jej organizatorem ks. Jackiem Stryczkiem, a para prezydencka przekazywała dary na aukcje Wielkiej Orkiestry.

Oprócz pary prezydenckiej jest jeszcze co najmniej kilku innych polityków PiS, którzy zadeklarowali wsparcie WOŚP lub - bez zbędnych komentarzy - podziękowali wszystkim biorącym udział w finale. Wśród nich znaleźli się marszałek Sejmu Marek Kuchciński czy nowy minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Przypomnijmy - Beata Szydło jest dziś wicepremierem do spraw społecznych. W połowie sierpnia, jeszcze jako premier, odwiedzała rodziny poszkodowane w wyniku nawałnic. Zdjęcia Szydło wręczającej dzieciom prezenty były umieszczane w kanałach społecznościowych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 

Beata Szydło we wsi RytelBeata Szydło we wsi Rytel flickr.com/photos/premierrp

Polecamy także:

Jaki skrytykował WOŚP w TVN24. Błyskawiczna reakcja Owsiaka. "Nie warto machać serduszkiem"

Więcej o: