Wolontariusze WOŚP skarżą się na księdza w Tychach. "Wysłał ministrantów, żeby ich odstraszyć"

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy bywa też źródłem spięć i nieporozumień. Wolontariusze z Tychów twierdzą, że zostali przegonieni sprzed jednego z kościołów. Kwestowanie miało nie spodobać się księdzu.

Do nieprzyjemnego incydentu miało dojść podczas kwestowania przed jednym z kościołów w Tychach. Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mieli spotkać się z nieprzychylnością duchownego i ministrantów. O sprawie poinformował "Dziennik Zachodni"

- Księdzu bardzo nie podobało się to, że wolontariusze znajdowali się w pobliżu kościoła. Nie byli na jego terenie, stali za ogrodzeniem. Ksiądz wysłał starszych ministrantów, żeby odstraszyć wolontariuszy - relacjonuje w rozmowie z Gazeta.pl Mariusz Gabrek, szef sztabu WOŚP w Tychach.

- Ministranci nic nie mogli zrobić, bo wolontariusze mieli wszelkie zgody. Powiedzieli wolontariuszom, że ksiądz wezwał policję. Wolontariusze czekali przez jakiś czas, ale po mszy ludzie się rozeszli, więc zmienili miejsce kwestowania - dodaje Gabrek. Do parafii, przy której miało dojść do incydentu, nie udało nam się dodzwonić.

Rzeczniczka tyskiej policji nie znała szczegółów sprawy, potwierdziła jednak, że było zgłoszenie. Jak stwierdziła, doszło do nieporozumienia, które udało się szybko rozwiązać na miejscu.

Szef sztabu WOŚP podkreślił jednak w rozmowie z naszą redakcją, że w innym z tyskich kościołów z kolei ksiądz namawiał do wspierania fundacji i mówił, by wolontariuszy nie omijać.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - 26. finał WOŚP

W niedzielę rozpoczął się 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorzy informują o 120 tysiącach wolontariuszy zaangażowanych w akcję i kwestujących w miejscach publicznych. Tegoroczny finał odbywa się pod hasłem „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. W ubiegłym roku zebrano ponad 105 milionów złotych.

26. finał WOŚP już trwa! Gramy razem z Wielką Orkiestrą [NA ŻYWO]>>>

Gazeta.pl, jak co roku, gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Zbierzmy razem rekordową sumę! Żeby wesprzeć WOŚP, kliknijcie TUTAJ.

Jerzy Owsiak zaprasza na aukcje WOŚP

Więcej o: