Biskup Pieronek o uchodźcach: "Trzeba im pomagać nie tylko modlitwą"

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Biskup Pieronek podczas mszy na Wawelu przekonywał, że należy wspierać tych, którzy musieli opuścić swój kraj. - Jesteśmy chrześcijanami i mamy obowiązek pomóc tym ludziom.

Międzynarodowy Dzień Migranta i Uchodźcy

W związku z obchodzonym dzisiaj Międzynarodowym Dniem Migranta i Uchodźcy biskup Tadeusz Pieronek odprawił na Wawelu specjalną mszę. Jak podaje krakowska "Gazeta Wyborcza", podczas niej duchowny przekonywał, że za uchodźców nie wystarczy się modlić, trzeba im również realnie pomagać. - To są prawdziwi ludzie, musimy ich zrozumieć, ich tragedię, i podejść do tej sprawy nie od strony politycznej, czy ekonomicznej. Jesteśmy chrześcijanami i mamy obowiązek pomóc tym ludziom. Nie tylko modlitwą, ale wszystkimi sposobami, na jakie nas stać - powiedział bp Tadeusz Pieronek.

Papież o uchodźcach: Przyjmować, chronić, promować, integrować

Po słowach biskupa prałat Zdzisław Suchocki, proboszcz Katedry Wawelskiej odczytał orędzie papieża Franciszka. Ojciec Święty przekonuje w piśmie, że każdego, kto musiał opuścić swoją ojczyznę, należy chronić. "Nasza wspólna odpowiedź mogłaby być osnuta na czterech czasownikach: przyjmować, chronić, promować i integrować" - przekazuje w orędziu papież.

Ilu uchodźców przyjęła Polska? Wbrew temu co mówią politycy PiS, niewielu

Więcej o: