"Nekrofilia?". Ekspert TVP komentuje na Twitterze jedną z aukcji WOŚP. Później przeprasza

Na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafiły krawaty Piotra Szczęsnego, mężczyzny, który w październiku podpalił się przed Pałacem Kultury i Nauki. Aukcję krótko i dosadnie skomentował na Twitterze politolog dr hab. Piotr Wawrzyk.

Na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafiły krawaty należące niegdyś do Piotra Szczęsnego - "Szarego Człowieka" - mężczyzny, który dokonał samospalenia na placu Defilad w Warszawie.

Kolekcję pięćdziesięciu pięciu krawatów przekazał sztabowi WOŚP przy "Gazecie Krakowskiej" syn Piotra Szczęsnego.

"Kolekcja powstawała przez ostatnie kilkanaście lat i towarzyszyła Piotrowi, gdy szkolił i prowadził konsultacje dla samorządów na terenie całej Polski. Przez te lata kolekcja żyła: krawaty były często prezentami dla przyjaciół oraz kolegów i koleżanek trenerów.
Kolekcja była sukcesywnie uzupełniana o nowe egzemplarze" - czytamy w opisie aukcji.

Aukcja wywołała sporą falę negatywnych komentarzy osób, które oceniły ją jako niestosowną. Na o wiele mocniejszą opinię zdecydował się dr hab. Piotr Wawrzyk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego i częsty gość programów publicystycznych w TVP. "Nekrofilia?" - napisał na Twitterze.

Dla wielu użytkowników Twittera wypowiedź Wawrzyka była zbyt dosadna.

Pojawiły się jednak również głosy usprawiedliwiające wypowiedź politologa.

Po paru godzinach politolog przeprosił za swój wpis. W kolejnym tweecie oświadczył: "Niniejszym kończę komentowanie polityki. Dziękuję wszystkim za współpracę".

Piotr Szczęsny dokonał próby samopodpalenia przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie 19 października. Pozostawił po sobie wiadomości i materiały, z których wynika, że zrobił to w geście sprzeciwu wobec rządów PiS.

Mężczyzny nie udało się uratować - zmarł dziesięć dni później w szpitalu. Spoczął na krakowskim Cmentarzu Salwatorskim. Pożegnały go tysiące osób.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - 26. finał WOŚP

W niedzielę rozpoczął się 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorzy informują o 120 tysiącach wolontariuszy zaangażowanych w akcję i kwestujących w miejscach publicznych. Tegoroczny finał odbywa się pod hasłem „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. W ubiegłym roku zebrano ponad 105 milionów złotych.

26. finał WOŚP już trwa! Gramy razem z Wielką Orkiestrą [NA ŻYWO]>>>

Gazeta.pl, jak co roku, gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Zbierzmy razem rekordową sumę! Żeby wesprzeć WOŚP, kliknijcie TUTAJ.

Więcej o: