Pielgrzymka kibiców na Jasną Górę. Po mszy podpalenie i pobicie. "Po ch*j tu przyszedłeś?"

Coroczna pielgrzymka kibiców na Jasną Górę skończyła się niemałym zamieszaniem. Protestujący w milczeniu działacze zostali zaatakowani, a ich banery podpalono.

Kilkanaście osób ze stowarzyszeń Obywatele RP i Demokratyczna RP stało na błoniach klasztoru z transparentami "Chrześcijaństwo to nie nienawiść", "Moją Ojczyzną jest człowieczeństwo" i "Tu są granice przyzwoitości". Był to protest przeciwko ceremonii kończącej pielgrzymkę, podczas której na murach klasztoru rozwieszane są kibicowskie banery i wystrzeliwane są race. W tym roku rozwieszono m.in. transparent z krzyżem celtyckim i wykrzykiwano rasistowskie hasła.

Grupa kibiców podeszła do protestujących i zaczęła ich zaczepiać, jednak ci milczeli. To musiało sprowokować ultrasów, którzy racami podpalili jeden z trzymanych transparentów i zaczęli szarpać demonstrantów. Z pozostałości banerów kibice rozpalili ognisko. 

Na nagraniu słychać okrzyki kiboli. To część z nich: "Tylko Polska narodowa", "S***rdalać, komuchy", "Po ch*j tu przyszedłeś?", "Precz z komuną", "A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści", "Wy***rdalać stąd", "Precz z pachołkami TVNu", "Sprzedawczyki", "Bardzo dobrze, k***a! Wy***rdalać, k***a".

Czytaj więcej na stronie częstochowskiej "Gazety Wyborczej" >>>

Kibole zaatakowali na Jasnej Górze Obywateli RP

Więcej o: