Razem z Macierewiczem zwolniono rzeczniczkę MON. Wcześniej błyskawicznie awansowała

Pułkownik Anna Pęzioł-Wójtowicz przestała pełnić funkcję rzecznika prasowego Ministerstwa Obrony Narodowej. Zwolnienie nastąpiło po przejęciu zwierzchnictwa nad resortem przez Mariusza Błaszczaka.

Ministerstwo odpowiedziało na Twitterze na wpis "Faktu" na temat Pęzioł-Wójtowicz. Oficjalnego komunikatu jeszcze nie wydano, ale z dalszych komentarzy wynika, że do zmiany doszło w czwartek i nie wybrano jeszcze następcy dotychczasowej rzeczniczki. 

Anna Pęzioł-Wójtowicz przychodziła do MON jako major. Od kwietnia do grudnia awansowała dwukrotnie - do stopnia podpułkownika, a następnie pułkownika. Oficer  na stanowisku rzecznika zastąpiła Bartłomieja Misiewicza.

Dalsze losy Macierewicza

Rekonstrukcja rządu PiS wymiotła ze stanowiska szefa Ministerstwa Obrony Narodowej. Początkowo spekulowano, że Antoni Macierewicz zostanie marszałkiem Sejmu, jednak ostatecznie podjęto inną decyzję. Decyzją nowego szefa MON Macierewicz został szefem Podkomisji do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego z 10.04.2010r. w Smoleńsku. Szefem MON został Mariusz Błaszczak.

Więcej o:
Komentarze (180)
Anna Pęzioł-Wójtowicz nie jest już rzeczniczką MON
Zaloguj się
 • kali23

  Oceniono 58 razy 48

  Takie " awanse" to SKANDAL !!! Z majora na pułkownika zwykle czeka się LATAMI !!!
  Tak można "awansować" tylko w KATO-BOLSZEWII zwanej kiedyś Polską!

 • evergreen111

  Oceniono 48 razy 36

  Jeszcze pół roku u Szalonego Antka i zostałaby generałem broni. To skandal, że zahamowano taką piękną karierę!

 • tilow3

  Oceniono 38 razy 30

  Jak słucham pisowców "bo za PO było podobnie" - to nie chce mi się wierzyć, że można tak ulegać propagandzie. Jest tak, że to co się dzieje ma skutki nieodwracalne i na bardzo długie lata zatruje życie Polaków. Ta pani nie dostała awansu za osiągnięcia. To awans w zamian za dozgonne oddanie i psucie wszystkiego co obce słusznej sprawie, czyli budowaniu IV RP.

 • polakadam

  Oceniono 28 razy 20

  Oko.press.pl podaje, że przez dwa lata urzędowania były minister zatrudnił w resorcie lub w instytucjach mu podległych prawie 40 osób, które są z nim spokrewnione, lub są jego znajomymi.
  Lista nazwisk Szyszki
  Na tzw. „liście Szyszki" znajdują się dwie jego córki, Katarzyna Szyszko-Podgórska oraz Patrycja Szyszko, bratanek Piotr Szyszko i zięć ministra Karol Podgórski. Reszta nazwisk prezentuje się tak:
  Lucjan Bednarz, Magdalena Bodzenta (wcześniej Jaźwiecka), Sebastian Bodzenta – mąż Magdaleny Bodzenty, Andrzej Borowiec, Zofia Chrempińska, Andrzej Deres, ks. Tomasz Duszkiewicz, Izabela Dymitryszyn, Anna Jakubowska, Agata Jojczyk, Leszek Karski, Kazimierz Kujda, Adam Kwiatkowski, Stanisław Majdański, Andrzej Matysiak, Sławomir Mazurek, Krzysztof Melka, Artur Michalski, Mateusz Mroz, Paweł Mucha, Beata Nowosielska, Adam Płaksej, Marek Ryszka, Paweł Sałek, Axel Schwerk, Marek Szary, Joanna Szczepańska, Andrzej Szweda- Lewandowski, Kazimierz Tobolski, Konrad Tomaszewski, Stefan Traczyk, Michał Wiśniewski, Witold Zakościelny, Tomasz Zygmont, Tadeusz Żarski.
  Źródło: se.pl

 • krynolinka

  Oceniono 37 razy 19

  Taka piękna kariera i o..Antoś wszystko popsuł. A były przypuszczenia, że zostanie pani Anna generałem jeszcze przed pierwszą gwiazdką bieżącego roku.

 • dziadekjam

  Oceniono 23 razy 17

  "Anna Pęzioł-Wójtowicz przychodziła do MON jako major. Od kwietnia do grudnia awansowała dwukrotnie - do stopnia podpułkownika, a następnie pułkownika."
  ======================================================================
  Awans średnio co 4 miesiące. Miała kobiecina szansę na wężyk generalski prze 8 rocznicą ucieczki Antka spod Smoleńska...

 • ad2009

  Oceniono 19 razy 15

  A ta tepa plk WP to po jakichs kursach dla wyzszych oficerow? Czy tylko po szkole Rydzyka?
  Rzecznik MON powinien byc cywilem - lub co najwyzej porucznikiem.. Ale widocznie w pragmatyce sluzbowej rzcznik prasowy MON moze byc i w stopniu 1* generala.
  I cale szczescie, ze macierewicz polecial, bo dalszy awans tej paniusi grozil rozlewm krwi wśrod wyzszych oficerow.
  To bylo po prostu postponowanie stopnia...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX