Ranking Perspektywy 2018. Znamy najlepsze liceum i technikum w Polsce

Poznaliśmy wyniki rankingu Perspektywy, w którym wybierane są najlepsze szkoły w Polsce z grona liceów ogólnokształcących oraz techników. Ranking Perspektywy 2018 wygrało XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie oraz Technikum nr 7 w ZSE-M w Nowym Sączu.

W tegorocznym rankingu brało udział łącznie 800 szkół ponadgimnazjalnych. Poza dwoma głównymi kategoriami wybrano również licea, które najlepiej przygotowują do matury oraz szkoły, które kształcą największą liczbę laureatów ogólnopolskich olimpiad.

Zwycięzca rankingu Perspektywy: XIII LO w Szczecinie

W rankingu Perspektywy 2018 najlepszym liceum w Polsce okazało się XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. Dla osób śledzących ranking od dłuższego czasu nie powinno być to zaskoczeniem, ponieważ szczecińskiej LO wygrywało Perspektywy już m.in. w 2017 i 2016 roku. To, co wyróżnia zwycięskie XIII LO, to przede wszystkim bardzo wysoki poziom nauczania fizyki.

W ubiegłym roku w olimpiadzie fizycznej startowało aż 60 uczniów z tej szkoły. Przepisem na sukces mogą być m.in. niecodzienne metody.

Stronię od sprawdzania obecności. Wychodzę z założenia, że każda lekcja powinna być wypełniona fizyką – mówił nauczyciel tego przedmiotu w XIII LO Marek Golka.

Ranking Perspektywy 2018: najlepsze licea

  • Na drugim miejscu w tegorocznym rankingu uplasowało się Liceum Akademickie z Torunia, należące do Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, któremu zabrakło niespełna 2 punktów do zdobycia tytułu najlepszego LO w Polsce. W 2016 i 2017 roku szkoła zajmowała 3 miejsce,
  • Na 3. miejscu znalazło się XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica.
  • W pierwszej piątce znalazło się miejsce dla krakowskiego V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego oraz III LO z oddziałem dwujęzycznym im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni.

Perspektywy: najlepsze technika 2018

  • Najlepszym technikum w tegorocznym rankingu Perspektywy okazało się Technikum nr 7 w ZSE- M w Nowym Sączu. Szkoła ta zdobyła maksymalną liczbę punktów. W 2017 i 2016 roku technikum zajmowało 3. miejsce.
  • Drugim najlepszym technikum zostało Technikum Elektroniczne w ZSE im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy.
  • Na miejscu trzecim uplasowało się lubelskie Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939 r.

Tomek przyszedł do szkoły spóźniony. Powiedział, że właśnie uratował życie. I usiadł w ławce

Więcej o: