Płock: Napad na konwój przewożący pieniądze z banku. Trwa policyjna obława

W Płocku nieznani sprawcy napadli na konwój przewożący pieniądze z banku. Policja rozpoczęła obławę, wszystkie okoliczne drogi są zablokowane.

Rzeczniczka Mazowieckiej Komendy Policji powiedziała, że konwojentom nic się nie stało. Napastnicy zdołali jednak ukraść wszystkie pieniądze i uciec. Nie podano jaką sumę skradziono. Policja rozpoczęła obławę. Wszystkie pobliskie drogi zostały zablokowane.

Jak informuje płocka "Gazeta Wyborcza", do zdarzenia doszło z samego rana, na ulicy Podlaskiej. Konwój jechał Skodą Fabią, a złodzieje skradzionym Daewoo Lublin. Mężczyźni spowodowali kolizję, a następnie wyskoczyli z dostawczaka, obezwładnili ochroniarzy i zabrali kasetkę z pieniędzmi. 

- Sprawcy pozostawili lublina na miejscu i wsiedli do innego samochodu, opla koloru wiśniowego – bliższych danych brak. Następnie odjechali w nieznanym kierunku - powiedział rzecznik płockiej komendy.

Policjanci apelują: jeśli ktoś widział to zdarzenie, niech skontaktuje się z Komendą Miejską Policji w Płocku tel. 24 266 15 61, 24 266 16 00, 24 266 16 01 lub pod nr tel. alarmowych 997 i 112. Funkcjonariusze zapewniają anonimowość.

Więcej o: