Pracownik basenu we Wrocławiu gwałcił uczniów. Odsiedział karę, wyszedł. Znów zatrzymany

Były pracownik basenu przy jednym z wrocławskich liceów odsiedział sześć lat za gwałty na nieletnich. Teraz znów został zatrzymany pod zarzutem gwałtu, tym razem w Jeleniej Górze.

Grzegorz Ł. jest podejrzany o dokonanie pięciu przestępstw. Według ustaleń śledczych do gwałtów na 17-latku doszło w lutym 2016 roku oraz listopadzie 2017 roku na terenie Jeleniej Góry. Mężczyzna usłyszał też dwa zarzuty dotyczące przekazywania małoletnim środków odurzających i substancji psychotropowych, za darmo i za pieniądze.

Ł. został zatrzymany 4 stycznia br. Policjanci znaleźli przy nim amfetaminę. W związku z tym mężczyzna usłyszał piąty zarzut - posiadania substancji psychotropowych.

Jak czytamy w komunikacie jeleniogórskiej prokuratury: "Grzegorz Ł. dopuścił się zarzuconych mu czynów, będąc uprzednio wielokrotnie karanym sądownie, w tym za przestępstwa zgwałcenia oraz posiadania narkotyków, za które odbywał on karę pozbawienia wolności".

Na wniosek prokuratury sąd zastosował dwumiesięczny areszt wobec Grzegorza Ł.

Wielokrotna recydywa

Za gwałty mężczyźnie grozi od dwóch do dwunastu lat pozbawienia wolności. Za odpłatne udzielanie małoletnim narkotyków - minimum trzy lata. Za posiadanie substancji psychotropowych - do trzech lat więzienia.

Ponieważ Grzegorz Ł. był w przeszłości skazany za podobne przestępstwa, odpowie w ramach wielokrotnej recydywy. Zgodnie z przepisami Kodeksu karnego, wymierzona kara może mu zostać zwiększona o połowę.

Skazany za pedofilię

Grzegorz Ł. sześć lat temu został skazany za wykorzystywanie seksualne i gwałty na dwóch uczniach. Mężczyzna pracował na basenie zlokalizowany przy wrocławskim liceum nr XIV. Ł. kilkukrotnie przy użyciu przemocy zgwałcił lub doprowadził do innej czynności seksualnej dwóch uczniów "czternastki". Został skazany na sześć lat więzienia. Odsiadywanie wyroku skończył w 2016 roku.

Jeżeli mężczyzna ponownie zostanie skazany za gwałt, trafi do Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym - jego dane wraz ze zdjęciem i miejscem pobytu będzie dostępne w internecie, a każdą zmianę miejsca zamieszkania będzie musiał meldować policji.

Więcej o: