Producenci programu w TVP zamawiali dla gości "Polaka taksówkarza". Firma potwierdza

Producenci programu "Warto rozmawiać" w TVP1 zamawiając taksówki dla gości zaznaczali, że kierowca ma być Polakiem - informuje Press.pl. Firma producencka i korporacja tłumaczą, że ich celem nie była dyskryminacja.

"Polak taksówkarz" - taki dopisek znalazł się przy zamówieniu taksówek dla doradcy prezydenta Andrzeja Dudy prof. Andrzeja Zybertowicza i publicysty Tomasza Terlikowskiego - informuje Press.pl. Obaj panowie byli w ostatnich tygodniach gośćmi programu "Warto rozmawiać" Jana Pospieszalskiego w TVP1. Taksówki zamawiała zewnętrzna firma producencka.

Zarówno Zybertowicz, jak i Terlikowski zaprzeczyli, bo zgłaszali producentom programu prośbę o podróż z polskim kierowcą.  "Cenię i szanuję imigrantów, którzy w Polsce rozpoczęli swoje nowe życie. I dotyczy to zarówno Ukraińców (...), Białorusinów, jak i Turków, Syryjczyków, Irańczyków czy Egipcjan" - podkreślił Terlikowski w tekście na portalu Malydziennik.pl.

"To skrótowa forma przekazu informacji"

Redakcja Press.pl otrzymała oświadczenie podpisane przez Pawła Nowackiego, właściciela zewnętrznej firmy produkującej program "Warto Rozmawiać" i Briana Chrzanowskiego, prezesa Euro Taxi - korporacji, z której usług korzysta produkcja.

"Zarówno firma Media Paweł Nowacki jak i korporacja Euro TAXI oświadczają, że współpracują z osobami różnych narodowości i stosują zasady równego traktowania" - napisano w oświadczeniu. Nowacki i Chrzanowski tłumaczą, że "Polak taksówkarz" to "skrótowa forma przekazu informacji, że taksówkarz powinien operować językiem polskim w celu uniknięcia nieporozumień i skutecznego przewiezienia gościa pod wskazany adres".

Próbowaliśmy otrzymać od Euro TAXI całą treść oświadczenia. Zanim jednak zdążyliśmy o nie poprosić, sekretarka firmy poinformowała, że nie komentuje sprawy i rzuciła słuchawką. Do firmy producenckiej nie udało nam się dodzwonić.

Syn Janusza "Siary" Rewińskiego nową gwiazdą TVP Info. Komentuje memy

Więcej o: