Pogoda na wtorek: mroźno w całej Polsce, w nocy może też popadać

W zdecydowanej większości kraju termometry wskażą dziś temperatury poniżej zera. Biegunem zimna będą dziś okolice północno-wschodniej Polski, gdzie termometry w ciągu dnia pokażą nawet - 7 stopnia Celsjusza.

Dziś w całej Polsce będą panować neutralne warunki biometeorologiczne. Uśrednione ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1036 hPa i wraz z upływem dnia będzie się lekko obniżać.

Pogoda 9 stycznia: ciepło w Karkonoszach

Jak informują synoptycy, najzimniejszym miastem we wtorek 9 stycznia będzie Olsztyn, gdzie termometry pokażą aż -7 stopni Celsjusza. Podobnie, -6 stopni Celsjusza czeka na mieszkańców Białegostoku. Na Suwalszczyźnie nieco cieplej do -3 stopni Celsjusza. Z kolei w okolicach Lublina, Rzeszowa i Przemyśla temperatura zatrzyma się na -5 kreskach poniżej zera.

Zgodnie z prognozami w ciągu dnia w Warszawie będzie można liczyć maksymalnie na -3 stopni Celsjusza. Podobnie w Łodzi, Krakowie, Toruniu, Bydgoszczy oraz Zakopanem. Na zachodzie zdecydowanie cieplej, gdzie temperatura będzie wahać się od -3 stopni w Gorzowie do nawet 6 stopni w okolicach Jeleniej Góry.

Pogoda na wtorek: będą zachmurzenia

I chociaż w wybranych rejonach kraju wtorek rozpoczął się stosunkowo słonecznie, to wraz z upływem dnia chmury nad Polską zaczną się gromadzić. Niewykluczone, że na południowym zachodzie może wystąpić niewielki deszcz lub mżawka. Wiatr w większości kraju do 30 km/h, choć w  niektórych rejonach może znacznie przybrać na sile i zawiać aż do 70 km/h w kierunku południowo-wschodnim.

Więcej o: