Rodzinna tragedia w Wielkopolsce. Mimo reanimacji w szpitalu zmarło 1,5 miesięczne dziecko

W niedzielę rano w Odolanowie rodzice wezwali pomoc do niespełna dwumiesięcznego niemowlęcia. Chłopiec przestał oddychać. Mimo szybkiej reanimacji dziecka nie udało się uratować.

Do tragedii doszło w niedzielę rano w Odolanowie. Przed 9 rano rodzice powiadomili pogotowie, że ich dziecko ma kłopot z oddychaniem. Na miejsce wysłano karetkę oraz zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Z pomocą pośpieszyli także strażacy z OSP Odolanów. 

Zespół ratowników od razu przystąpił do reanimacji. Po około godzinnej akcji udało się przywrócić tętno, jednak życie dziecka podtrzymywane było przez specjalną aparaturę. 

Zdecydowano, że niemowlę zostanie przetransportowane do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim jednak karetką, a nie śmigłowcem. W ambulansie dziecko było stale podłączone do aparatury podtrzymującej funkcje życiowe.

Już w szpitalu chłopcem zaopiekowali się lekarze z oddziału intensywnej terapii. Niestety dziecko zmarło. Według nieoficjalnych informacji przyczyną zasłabnięcia niemowlaka mogło być zakrztuszenie się - podał "Głos Wielkopolski",

Więcej o:
Komentarze (35)
Tragedia w Odolanowie. Zmarło reanimowane dziecko
Zaloguj się
 • zocha688

  Oceniono 4 razy 2

  Straszne, biedny maluszek i rodzice.

 • mamlas_p

  0

  Strażacy dostrczali sikawkami tlen z odległego o dwa kolometry lasu, przeznaczonego do rychłej wycinki. Niestety, niemal cały został zużyty do spalenia opon, którymi małżeństwo ogrzewa ekologicznie dom i szklarnię przemysłową.

 • welcometopoland

  Oceniono 14 razy -6

  No i k... ?!
  Przy braku reanimacji i olewce lekarzy rok temu zmarła moja 72-letnia Mama i co ? Czemu nie było artykułu w wyborczej ?? Dlaczego k.. starsi są gorsi od małolatów ??

 • cannabinolpl

  Oceniono 21 razy -9

  Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu

 • Władek Maczeta

  Oceniono 26 razy -22

  Szczepionka przypadająca na 2 miesiąc to 6w1 (sześciowalentna), zespół nagłego zgonu niemowląt (SIDS). Bezdech jest wymieniony jako niepożądany odczyn poszczepienny. Rodzice nie czytają ulotek szczepionek, a później się dziwią że dziecko umiera, albo że pojawiają się choroby przewlekłe alergie, cukrzyce, choroby autoimmunologiczne neurologiczne. Im więcej toksycznych szczepień tym więcej hospitalizacji i zgonów dzieci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX