Para z Drawska tygodniami znęcała się nad małymi chłopcami. Jest akt oskarżenia

Jest akt oskarżenia wobec matki dwójki dzieci oraz jej partnera z Drawska Pomorskiego. Gdańska prokuratura zarzuca obojgu usiłowanie zabójstwa chłopców oraz znęcanie się nad nimi.

Matka wraz z konkubentem mieli znęcać się nad dziećmi fizycznie i psychicznie przez wiele tygodni ze szczególnym okrucieństwem. Chłopcy w wieku 7 i 9 lat byli nie tylko wyzywani, brutalnie bici i kopani.

Zmuszano ich też do różnych zachowań traktowanych jako maltretowanie, takich jak długotrwałe siedzenie w zimnej wodzie. Dzieci wielokrotnie były również zmuszane do czynności seksualnych.

"Działania oskarżonych cechowała wyjątkowa brutalność" - podkreślają śledczy. "Charakter, ilość i rodzaj obrażeń wskazują na to, że sprawcy (...) usiłowali pozbawić życia pokrzywdzonych" - nie ma wątpliwości prokuratura.

Częściowo przyznają się do winy

Kobietę oraz jej partnera zatrzymano w marcu zeszłego roku. Od tamtej pory obaj chłopcy przebywają pod specjalistyczną opieką lekarską i psychologiczną. Podejrzanych tymczasowo aresztowano. Teraz ich sprawę rozpatrzy Sąd Okręgowy w Koszalinie.

Śledztwo początkowo prowadziła Prokuratura Rejonowa w Drawsku Pomorskim. Ostatecznie przeniesiono je do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku w celu uzupełnienia materiału dowodowego. Dzięki temu kilka miesięcy później prokurator zmienił kwalifikację prawną czynów, zarzucając parze usiłowanie zabójstwa dzieci.

Podejrzani w bardzo ograniczonym zakresie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów - informuje prokuratura. Oboje kwestionują zamiar pozbawienia dzieci życia.

Więcej o: